Adele zdradziła datę premiery nowego albumu

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 12:32
Artystka powraca po sześciu latach muzycznej ciszy.
Adele
AdeleFoto: Lucy Nicholson/Reuters/Forum

Czekaliście na kolejną płytę Adele? Wiemy, że tak. Mamy dla Was dobre wieści: nowy album brytyjskiej wokalistki ukaże się jeszcze tej jesieni.

Artystka zdradziła, że krążek "30" trafi na rynek już 19 listopada. Płyta ukaże się nakładem Columbia Records, a dobre wiadomości Adele przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych, w których dodatkowo obszernie opowiedziała o uczuciach towarzyszących jej podczas tworzenia materiału.

- Z pewnością nie byłam nawet blisko miejsca, w którym chciałam się znaleźć gdy zaczynałam trzy lata temu. Właściwie byłam zupełnie gdzie indziej. Polegałam na rutynie i konsekwencji w swoich działaniach, by czuć się bezpiecznie, zawsze tak robiłam. A jednak świadomie, a nawet z pełną premedytacją rzucam się w labirynt absolutnego bałaganu i wewnętrznego zamętu - opowiada Adele.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Adele (@adele)

"30" będzie czwartym studyjnym albumem artystki. Ukaże się on dokładnie sześć lat i jeden dzień po premierze poprzedniego projektu, "25", za który Adele zgarnęła dwie Nagrody Grammy, a także m.in. statuetki Brit Awards czy Billboard Music Awards.

- W trakcie tej drogi poznałam wiele trudnych prawd o sobie. Porzuciłam wiele warstw, ale także otoczyłam się nowymi. Odkryłam naprawdę przydatne i pełnowartościowe sposoby myślenia, którymi się kieruję i czuję, że wreszcie znalazłam swoje uczucia. Jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że nigdy w życiu nie czułam się tak spokojna. I dlatego jestem wreszcie gotowa wydać ten album - kontynuuje urodzona w Londynie wokalistka.

- I w końcu ten przyjaciel (album "30" - przyp. red.), który nie ważne co się działo, sprawdzał co u mnie, mimo że ja nie sprawdzałam co u niego, bo byłam tak skupiona na moim własnym żalu. Od czasu gdy zaczęłam go pisać, drobiazgowo przearanżowałam swój dom i swoje serce, a on jest narratorem tej historii. Dom jest tam, gdzie Twoje serce - kończy Adele.

Dzisiejsze informacje od artystki z pewnością wprawią jej fanów w dobry nastrój, który będzie jeszcze lepszy już jutro. Właśnie w piątek 15 października ukaże się bowiem pierwszy singiel z nowej płyty - "Easy On Me". Oczekiwania muszą być spore, skoro 20-sekundowy snippet utworu w ciągu nieco ponad tygodnia odtworzono... 16 milionów razy.

Adele - Easy On Me (Clip) / YouTube: Adele

AKTUALIZACJA (15.10.2021)

No i jest! Na youtube'owym kanale artystki wylądował właśnie klip do pierwszego singla z płyty "30" - "Easy On Me":

 

Zobacz więcej na temat: Adele