Natalia Nykiel zapowiedziała nowy album

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 17:26
Artystka powróci już w lutym.
Natalia Nykiel
Natalia NykielFoto: Universal Music Polska/mat. prasowe

"Regnum" - to tytuł nowego albumu Natalii Nykiel, który swoją premierę będzie mieć 18 lutego. Artystka oficjalnie zapowiedziała trzeci studyjny krążek. Po sukcesach debiutanckiego "Lupus Electro" i płyty "Discordia" trudno nie oczekiwać kolejnego świetnego wydawnictwa.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Natalia Nykiel (@natnykiel)

Okładka płyty "Regnum" / Instagram: @natnykiel

"Regnum" to najbardziej osobisty krążek w karierze Natalii. Powstawał w trudnym czasie - kiedy zostaliśmy zmuszeni do odcięcia się od świata, stając pod przymusem konfrontacji z samymi sobą. Uniwersum "Regnum" to świadoma i dojrzała kreacja, jednocześnie zawierająca się w trendzie dark romantic, ale opowiadająca także własną, nową historię. To podróż przez fantastyczną dystopię - niezrozumiałą, ale wciągającą i elektryzującą.

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że każda kolejna płyta Natalii jest odrębnym koncepcyjnym wydawnictwem. Tym razem artystka poszła o krok dalej i z pomocą Łukasza Zabłockiego i Zuzy Słomińskiej wykreowała wielowymiarowy audiowizualny świat, po wejściu do którego mamy zrozumieć, że nic nie będzie dla nas już tak oczywiste, jak mogłoby nam się wydawać.

Za produkcję trzeciego albumu ponownie w całości odpowiedzialny był Michał Fox Król. Muzykę napisali Natalia i Fox. Artystka jest także w większości odpowiedzialna za warstwę tekstową płyty, gościnnie jeden z tekstów napisał Król. Do współpracy przy albumie Natalia zaprosiła Piotra Roguckiego, z którym wspólnie wykonali utwór "List za widokrąg".

Artystka wydała dotychczas cztery single zapowiadające album, który ukaże się już 18 lutego. "P.R.I.D.E.", "Królestwo", "Epoka X" oraz "Taka jak Ty".

Natalia Nykiel - Taka jak Ty / Spotify: Natalia Nykiel

 

Zobacz więcej na temat: Natalia Nykiel