Mick Jagger, Questlove i Black Thought wyprodukują dokument o Jamesie Brownie

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2022 17:57
Miniserial powinien ukazać się w przyszłym roku.
James Brown
James BrownFoto: miqu77/Shutterstock

Sieć A&E Television Networks oficjalnie potwierdziło, że rozpoczęły się prace nad czteroodcinkowym serialem dokumentalnym poświęconym życiu legendarnego Jamesa Browna. Producentami obrazu będą m.in. Mick Jagger, Questlove i Black Thought, a premiera ma odbyć się w 2023 roku.

- James Brown był niezwykłym wykonawcą, który inspirował mnie od samego początku mojej kariery. Był też zaangażowany w walkę o prawa człowieka. Zawsze go podziwiałem i wiele się od niego nauczyłem - komentuje Jagger.

Reżyserią miniserialu zatytułowanego "James Brown: Say It Loud" zajmie się Deborah Riley Draper, która na koncie ma już kilka bardzo udanych dokumentów.

- Życiorys Jamesa Browna jest niezwykle istotny ze względu na jego muzyczne wpływy, które inspirują artystów do dziś, ale też ze względu na to, jak wielki ślad zostawił po sobie w amerykańskiej kulturze - dodają Questlove i Black Thought.

James Brown to jedna z ikon muzyki XX wieku. Uznawany jest za prekursora muzyki funk i soul. Na swoim koncie ma aż 59 studyjnych albumów i 3 statuetki Grammy. Zagrał też w kilkudziesięciu filmach. Artysta zmarł w 2006 roku w wieku 73 lat.

James Brown - It's A Man's Man's Man's World (Official Video) / YouTube: James Brown

  

Zobacz więcej na temat: James Brown