Rat Kru odświeża "Black & White" Kombii

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2022 17:36
Nowa interpretacja legendarnego utworu zapowiada specjalny projekt duetu.
Rat Kru i Kombii
Rat Kru i KombiiFoto: Kayax/mat. prasowe

Do sieci trafił właśnie "Black & White" – pierwszy singiel z nadchodzącej EP-ki "Kombiirat", czyli wspólnego przedsięwzięcia Rat Kru i Kombii. Reprezentanci "betonowej samby" w klasycznym dla siebie stylu przerobili wielki przebój lat 80-tych. Nowe zwrotki w luźny sposób nawiązują do oryginału, dodając utworowi nieco mroku, natomiast oryginalny refren został jeszcze raz brawurowo zaśpiewany przez Grzegorza Skawińskiego. Całości towarzyszy gangstersko-dystopijny klip w reżyserii Łukasza Łukasiewicza.

- Klip jest utrzymany w klimacie gangsterskich filmów. W metaforyczny sposób pokazuje codzienną pracę i szorstką przyjaźń członków zespołu oraz ich pozycję w show-biznesie. Dobrani na zasadzie przeciwieństw razem walczą o lepszy los, płacąc haracz jednostkom wyżej umiejscowionym w łańcuchu pokarmowym. Scena wystrzału jest również nawiązaniem do oryginalnego klipu black and white i symbolem naturalnej wymiany pokoleń - opowiada duet Rat Kru.

RAT KRU x Kombii - Black & White (Official Video) / YouTube: KayaxTV

Koncertowa premiera wspólnych poczynań Rat Kru i Kombii odbędzie się już 8 lipca podczas festiwalu Męskie Granie w Katowicach, gdzie na jednej scenie staną obok siebie Winogradzki Lew, Rat One, Grzegorz Skawiński, Waldek Tkaczyk, Wojtek Horny i Adam Tkaczyk, wykonując wszystkie utwory z nadchodzącej EP-ki.

 

 

Zobacz więcej na temat: Kombii