Red Hot Chili Peppers z nowym funkowym singlem „Tippa My Tongue”

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2022 12:34
Płyta „Return of the Dream Canteen” ukaże się jesienią.
Red Hot Chili Peppers
Red Hot Chili PeppersFoto: Clara Balzary / mat. prasowe Warner Music Poland

14 października trafi na rynek „Return of the Dream Canteen” – nowy i już drugi tegoroczny album słynnej rockowej grupy Red Hot Chili Peppers (1 kwietnia otrzymaliśmy krążek „Unlimited Love”). Producentem trzynastej płyty w dorobku Amerykanów ponownie jest Rick Rubin.

Wróciliśmy, poszukując siebie jako zespołu, którym w jakiś sposób zawsze byliśmy” opowiadają Papryczki. „Dla zabawy jammowaliśmy i nauczyliśmy się kilku starych piosenek. Wkrótce rozpoczęliśmy tajemniczy proces tworzenia nowych piosenek. Wystarczyła odrobina chemii, która pojawiała setki w trakcie naszej podróży. Kiedy trafiliśmy na brzmienie i wizję, kontynuowaliśmy naszą pracę. Nie mieliśmy powodu, by przestać pisać i dawać czadu. Czuliśmy się jak we śnie. Kiedy wszystko zostało powiedziane i zrobione, nasza miłość do siebie i magia muzyki obdarzyła nas kolejnymi piosenkami. Było ich tak wiele, że nie wiedzieliśmy, co z nimi zrobić. Wymyślimy więc, dwa podwójne albumy wydane jeden po drugim. Drugi równie ważny, co pierwszy, bo równie dobrze mógłby być tym pierwszym. "Return of the Dream Canteen" to wszystko, kim chcieliśmy się stać. Zrodzone z krwi naszych serc”.

Właśnie poznaliśmy pierwszy singiel zwiastujący nowy materiał zespołu. Jest nim bujające funk-rockowe nagranie pt. „Tippa My Tongue”, z wokalizą w stylu legendarnej grupy Sly & The Family Stone. Piosence towarzyszy barwny teledysk, którego autorką jest Malia Jackson.

Red Hot Chili Peppers - Tippa My Tongue / YouTube Red Hot Chili Peppers

MaH

Zobacz więcej na temat: Red Hot Chili Peppers Rock