"Pinokio" jest data premiery animacji Guillermo del Toro

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2022 11:00
"Żadna inna forma sztuki nie miała tak dużego wpływu na moje życie i twórczość, jak animacja, a z żadną inną postacią nie czułem się tak głęboko i osobiście związany, jak z Pinokiem. W naszej opowieści Pinokio jest niewinną duszą, zagubioną w świecie, którego nie jest w stanie pojąć. Wyrusza w niezwykłą podróż, która pozwala mu zrozumieć swojego nieczułego ojca i otaczającą go rzeczywistość. Odkąd sięgam pamięcią, zawsze chciałem zrobić ten film"  mówił na początku realizacji produkcji reżyser.
Pinokio Guillermo del Toro
Pinokio Guillermo del Toro Foto: mat prasowe

Nagrodzony Oscarem Guillermo del Toro przedstawia własną wersję klasycznej powieści Carlo Collodiego o drewnianej kukiełce, która magicznie ożywa, aby wlać otuchę w serce pogrążonego w żałobie stolarza imieniem Geppetto. Stworzony w technice animacji poklatkowej film opowiada o przygodach chłopca, który szuka swojego miejsca w świecie.

"Pinokio" będzie pierwszym filmem pełnometrażowym Guillermo del Toro od czasu “Kształtu wody”, nagrodzonego aż czterema Oscarami, w tym za najlepszą reżyserię i najlepszy film.

Animację "Pinokio" na platformie Netflix zobaczymy 9 grudnia tego roku.

mg