Powstanie „John Wick 5”!

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2023 22:00
Wytwórnia Lionsgate chce inwestować i rozwijać uniwersum Johna Wicka. Powstaną spin-offy, seriale i gry wideo.
Keanu Reeves w John Wick 4
Keanu Reeves w "John Wick 4"Foto: mat prasowe

Na początek: film "Ballerina". Spin-off z Aną de Armas w roli głównej opowie historię osieroconej tancerki baletowej. Bohaterka zostaje zabójczynią, żeby zemścić się na ludziach, którzy zamordowali jej rodzinę. Za jej szkolenie odpowiedzialna jest ta samą organizacja przestępcza z której pochodzi John Wick. Akcja będzie osadzona pomiędzy trzecią a czwartą odsłoną serii o Johnie Wicku. 

Drugi spin-off, którego premiera zapowiadana jest na wrzesień to serial "The Continental", który opowiada o przeszłości Winstona Scotta, przyjaciela Johna Wicka.

Piąta część serii o Johnie Wicku była w planach od począku. Zapowiadano nawet, że „John Wick 4” i „John Wick 5” będą kręcone równocześnie. Ostatecznie tak się nie stało. Keanu Reeves uspakajał fanów mówiąc, że trzeba poczekać, czy czwórka spodoba się widzom. Teraz mamy oficjalnie potwierdzenie:„John Wick 5” powstanie. Jego produkcja jest jednak na wczesnym etapie przygotowań.

W ostatniej odsłonie John Wick po raz kolejny mierzył się z przestępcami czyhającymi na jego życie. Zabójca walczył w największych miastach świata: od Nowego Jorku po Paryż, Osakę i Berlin. W obsadzie poza Keanu Reevesem znaleźli się: Donnie Yen, Bill Skarsgård, Laurence Fishburne, Hiroyuki Sanada, Shamier Anderson i Lance Reddick.

mg

Zobacz więcej na temat: Keanu Reeves