6. sezon "The Crown" już 16 listopada

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2023 11:00
Ostatni sezon zawiera 10 odcinków. 
Elizabeth Debicki w 6 sezonie The Crown
Elizabeth Debicki w 6 sezonie "The Crown"Foto: mat prasowe

W postać królową w nadchodzącym sezonie "The Crown" ponownie wciela się się Imelda Staunton. Na ekranie zobaczymy również Elizabeth Debicki jako księżną Dianę i Dominica Westa jako księcia Karola. Fabuła pierwszych czterech odcinków szóstego sezonu opowie o wydarzeniach rozgrywających się w latach: 1997-2005. Związek księżnej Diany i Dodiego Fayeda rozkwita. Jednak 31 sierpnia 1997 dochodzi do tragicznej śmierci Księżnej. Druga część tego sezonu skupia się natomiast na Księciu Williamie, który po śmierci matki próbuje wrócić do życia w Eaton. Rodzina królewska musi natomiast zmierzyć się z reakcją opinii publicznej. Zbliżający się Złoty Jubileusz skłania królową do refleksji nad przyszłością monarchii w związku ze ślubem Karola i Camilli oraz związkiem Williama i Kate, który zapowiada się niczym opowieść z bajki.

Premiera piątego sezonu "The Crown" odbyła się 9 listopada 2022 roku. Po pierwszym tygodniu od premiery, serial zajmował wtedy pierwsze miejsce z 84,31 mln godzin oglądania i był się najchętniej oglądanym tytułem. Sezon 5 długo też figurował na listach Top 10 w 86 krajach.

6 sezon "The Crown" będzie podzielony na dwie części: pierwszą będzie można obejrzeć już 16 listopada, druga pojawi się 14 grudnia.

mg