"Swimming Pools" w wersji fortepianowej. Wyjątkowy cover Tori Amos i Trevora Horna

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2023 16:14
Takiego wykonania rapowego klasyka raczej nie słyszeliście.
Tori Amos, Kendrick Lamar
Tori Amos, Kendrick LamarFoto: Desmond Murray/Universal Music Polska/mat. prasowe, Featureflash Photo Agency/Shutterstock

Trevor Horn, brytyjski muzyk i producent znany z pracy w ramach takich projektów jak The Buggles czy Art of Noise, wydał właśnie bardzo ciekawy album "Echoes: Ancient & Modern". Na płycie artysta postanowił, wraz z zaproszonymi wokalistami, zaaranżować na nowo wielkie hity ostatnich dekad, nadając im orkiestrowego ducha.

Wśród jedenastu utworów, które Horn wziął na tapet, znalazł się absolutny rapowy klasyk minionej dekady - "Swimmin Pools" Kendricka Lamara. Do wyśpiewania tekstu numeru z 2012 roku Anglik postanowił zaprosić samą Tori Amos. Efekt jest zaskakujący i z pewnością wart uwagi.

Swimming Pools (Drank) / YouTube: Trevor Horn

- Chciałem zreinterpretować coś na miarę XXI wieku, z oryginalnym, wymownym tekstem, a mój wieloletni inżynier dźwięku, Tim Weidner, zasugerował ten utwór. Tori Amos z kolei wpadła na własny pomysł, jak zaadaptować temperament Kendricka i nadać mu kinowy charakter. Słuchałem wielu innych kawałków, ale żaden nie był tak mądry i jednocześnie zabawny - przyznał Trevor Horn.

Cała płyta "Echoes: Ancient & Modern" dostępna jest od teraz w sieci. Wśród reinterpretowanych utworów znalazły się też takie pozycje jak "Personal Jesus" Depeche Mode, "Drive" The Cars" czy "Smells Like Teen Spirit" Nirvany.

Trevor Horn - ECHOES - ANCIENT & MODERN / Spotify

 

Zobacz więcej na temat: Tori Amos