Grubson uczci 20 lat na scenie "czymś więcej niż koncertem"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2023 17:57
Przed artystą piękny jubileusz.
GrubSon
GrubSonFoto: Marta Kacprzak/mat. promocyjne/GrubSon

Być może niektórym trudno będzie w to uwierzyć, ale w tym miesiącu mija 20 lat od solowego debiutu Grubsona. To właśnie w grudniu 2003 roku ukazał się jego nielegal "N.O.C". Śląski artysta już wcześniej był aktywny muzycznie (m.in. w ramach projektów Czwarta Zmiana czy Wolność Słowa), jednak to jego autorska działalność przyniosła mu niezwykłą sympatię słuchaczy. Teraz czas uczcić dwie dekady tej pięknej podróży.

Na 11 kwietnia 2024 roku Grubson zaplanował wyjątkowe wydarzenie "Grubson - 20 lat na scenie - coś więcej niż koncert". Oto, jak event zapowiadają jego organizatorzy:

"To przede wszystkim kompletny przekrój twórczości Grubsona – od jego soundsystemowych początków, przez liczne projekty, które współtworzył, stając się człowiekiem-instytucją na polskiej scenie. Siła jego kariery to nie tylko liczba wydanych albumów, zdobytych złotych płyt czy wyprzedanych koncertów, ale także szczerość i empatia, dzięki którym zawsze potrafił zjednać sobie ludzi. "Nie sztuką jest być wśród ludzi, tylko zżyć się z ludźmi" - nawijał w "Starych śmieciach" z "Gatunku L" i trzeba przyznać, że zawsze identyfikował się z tą zasadą. Na przestrzeni bogatej kariery artysta współpracował z dziesiątkami artystów, z którymi stworzył nieśmiertelne klasyki. Część z nich na pewno wybrzmi w Katowicach".

 

Zobacz więcej na temat: grubson