Christopher Nolan. Reżyser wyobraźni

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2024 12:45
Jakimi zasadami kieruje się przygotowując swoje filmy? Jak bardzo osobiste są jego prace? Czego się boi? - na te pytania odpowie książka Toma Shone'a. Polska premiera 28 lutego. 
Christopher Nolan
Christopher NolanFoto: shutterstock

"Christopher Nolan. Reżyser wyobraźni" to nie wywiad rzeka, choć stanowi efekt kilkudziesięciu godzin rozmów przeprowadzonych w domu reżysera w Hollywood w ciągu trzech lat. Tom Shone próbuje odnaleźć się w labiryntach, skutecznie budowanych przez Anglika odnoszącego największe kasowe sukcesy w Hollywood od czasów Hitchcocka. Autor książki dociera do nigdy dotąd niepublikowanych informacji, anegdot, zdjęć i dokumentów oraz znajduje odpowiedzi na szereg pytań.

Christopher Nolan to twórca takich filmów jak "Batman", "Incepcja","Interstellar" i ostatnio: "Oppenheimer". Za pracę nad tym ostatnim reżyser odebrał w minioną sobotę nagrodę Amerykańskiej Gildii Reżyserów. 

"Oppenheimer" otrzymał w tym roku aż 13 nominacji do nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Już 10 marca dowiemy się ile statuetek Oscarów odbiorą twórcy produkcji z Cillianem Murphy'm w roli głównej.

mg