Pezet z diamentem za "Muzykę współczesną"

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2024 11:38
Ogromne osiągnięcie artysty.
Pezet
PezetFoto: Universal Music Polska/mat. prasowe

25 lat na scenie działając w dość specyficznym i niezwykle dynamicznie rozwijającym się gatunku, jakim jest rap, nie wyhamowuje Pezeta. Wręcz przeciwnie. Ursynowski raper właśnie przekazał informację, że po raz pierwszy w karierze jednemu z jego albumów ZPAV przyznał status diamentowej płyty. Chodzi tu o wydany w 2019 roku krążek "Muzyka współczesna", który do tej pory sprzedał się w liczbie przekraczającej zawrotne 150 tysięcy egzemplarzy (wliczając w to nośniki fizyczne i ekwiwalent z dystrybucji cyfrowej).

To jednak nie wszystko. Zaprezentowany trzy lata później, w 2022 roku, album "Muzyka komercyjna" pokrył się właśnie podwójną platyną. Biorąc pod uwagę dynamikę sprzedaży oby krążków, najnowszy longplay Pezeta jest na dobrej drodze, by powtórzyć wyczyn "Muzyki współczesnej".

Pezet to jeden z najchętniej słuchanych raperów ostatniego 25-lecia. Trzy z jego solowych albumów mają status co najmniej pojedynczej platyny, a "Radio Pezet" oraz nagrany z Małolatem krążek "Dziś w moim mieście" to złote płyty.

Ostatnim materiałem Pawła z Ursynowa jest opublikowana w grudniu zeszłego roku EP-ka "Abstrakt".

 

Zobacz więcej na temat: pezet