Potężne "polskie ogłoszenie" Open'er Festival 2024

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2024 16:16
Pokaźne grono polskich artystów dołącza do wydarzenia.
PRO8L3M
PRO8L3MFoto: Gosia Turczyńska/Mediocre/mat. prasowe

Kwietniowa pogoda zachęca do zerknięcia w terminarz plenerowych festiwali muzycznych w naszym kraju. Największy z nich - Open'er Festival - odbędzie się już za niecałe trzy miesiące. Organizatorzy wydarzenia postanowili zatem odsłonić kolejne karty. Dzisiejsze ogłoszenie należy w całości do artystów z Polski. Kto zatem zasila line-up gdyńskiej imprezy?

3 lipca (pierwszy dzień) na terenie lotniska Kosakowo zagrają: PRO8L3M - trzon polskiego hip-hopu, w tym roku obchodzący dekadę działalności, Kwiat Jabłoni - duet, który wdarł się na szczyt swoją mieszanką popu i folku, Young Leosia i Bambi - fenomen idący krok w krok z nowym pokoleniem oraz OKI - tuż po zapowiedzi albumu "ERA47".

4 lipca należeć będzie do: Zalewskiego - będzie to okazja, by usłyszeć premierowo jego nowe utwory, Zamilskiej - dumy polskiej sceny elektronicznej, Sobla - przygotowującego się do premiery swojej drugiej płyty oraz Margaret - czołowej postaci rodzimego popu.

5 lipca publiczność rozgrzeją: Otsochodzi - tuż po premierze krążka "TThe Grind", Skalpel - ikona i legenda elektroniki i jazzu grająca debiutancki album na 20-lecie jego wydania oraz trio Łona x Konieczny x Krupa - jeden z najważniejszych i najciekawszych projektów ostatnich miesięcy.

6 lipca na Tent Stage zaprezentuje się Kukon - absolutna czołówka rodzimej sceny rap.

Wkrótce kolejne ogłoszenia artystów Open'er Festival 2024, który odbędzie się w dniach 3-6 lipca. Headlinerami wydarzenia są Foo Fighters, Dua Lipa i Doja Cat.