Więcej niż filmy! Wystawy fotografii i scena muzyczna Millennium Docs Against Gravity

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2024 21:00
Millennium Docs Against Gravity to o wiele więcej niż tylko projekcje filmowe. Podczas festiwalu odbędzie się mnóstwo wydarzeń towarzyszących oraz spotkań z twórcami_czyniami oraz bohaterami_kami po seansach. Pełny program projekcji i wydarzeń poznamy 28 kwietnia, ale MDAG już teraz podzielił się informacjami o dwóch wystawach fotograficznych i sześciu imprezach muzycznych, które odbędą się w maju.
Wystawa fotografii Libue Jarcovjkovej
Wystawa fotografii Libuše JarcovjákovejFoto: mat prasowe

Wszystkie wydarzenia i imprezy festiwalowe mają swoje korzenie w programie festiwalu. Wystawy fotograficzne towarzyszą dwóm filmom z Konkursu Głównego. Zdjęcia Alys Tomlinson są elementem cyklu, który dał początek pracy nad filmem „Matka Vera” (Mother Vera, reż. Cécile Embleton, Alys Tomlinson). Z kolei wystawa Libuše Jarcovjákovej dopełnia obraz życia i twórczości artystki, który został przedstawiony w filmie „Jeszcze nie jestem tym, kim bym chciała” („I'm Not Everything I Want to Be”, reż. Klara Tasovská). W przypadku obu fotografek są to pierwsze wystawy ich prac w naszym kraju. 

Scena Muzyczna Millennium Docs Against Gravity to sześć wyjątkowych imprez i koncertów. Efterklang, Cool Kids of Death, Bartek Wąsik grający Sakamoto oraz weekendowe imprezy w Kulturalnej. To wszystko czeka na fanów_ki muzyki w czasie festiwalu. Scena muzyczna MDAG jest dopełnieniem programu festiwalu, w którym znalazły się jak co roku niezwykłe filmy o muzyce i sztuce. Tegorocznymi klubami festiwalowymi są Kulturalna oraz Pardon, To Tu. 

21. MDAG odbędzie się od 10 do 19 maja w siedmiu miastach (Warszawa, Wrocław, Gdynia, Poznań, Katowice, Łódź i Bydgoszcz) a następnie online - od 21 maja do 3 czerwca na mdag.pl

mg/mat prasowe