Fokus i Rahim przedstawili gości koncertu "Od ZET do A. 25 lat"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2025 12:35
Katowice – miasto, w którym wszystko się zaczęło: pierwsze rymy, pierwsze bity, pierwsze koncerty. Teraz Fokus i Rahim wracają tam z wyjątkowym wydarzeniem. 27 grudnia w MCK odbędzie się koncert "OD ZET DO A. 25 LAT." - jubileuszowy przegląd ich 25-letniej historii. To muzyczna podróż od "Kinematografii" po nową płytę, z wyjątkowymi gośćmi i premierowym odsłuchem na żywo.
Rahim i Fokus
Rahim i FokusFoto: Paweł Fabjański

Pierwsi goście ujawnieni.

Ćwierć wieku na scenie to powód do świętowania. Dlatego na ten wyjątkowy jubileuszowy koncert Fokus i Rahim zaprosili artystów i przyjaciół, z którymi przez lata przecinali swoje muzyczne drogi. Na scenie pojawią się m.in. Grubson, Gutek, Abradab, donGURALesko, Sot, Śliwka Tuitam, Kleszcz i Zbuku. Ta mocna reprezentacja to duża część line-upu, ale raperzy nie odsłaniają jeszcze wszystkich kart. Każdy z zaproszonych artystów to osobna historia i inna energia, ale wszystkich łączy wspólny mianownik - muzyka i szczerość przekazu.

MCK Katowice: tu kończy się jedna historia i zaczyna nowa.

"OD ZET DO A" to nie tylko powrót do korzeni, ale też punkt zwrotny - MCK będzie miejscem, w którym Fokus i Rahim pożegnają projekt Pokahontaz i otworzą nowy rozdział sygnowany swoimi ksywami.

- Idziemy na swoje. W końcu wracamy do źródła - mówi Rahim. - Na pewno można się spodziewać odświeżenia wielu rzeczy, bo mamy dużo przemyśleń.

Efektów tej ewolucji doświadczyć będzie można niebawem - album, nad którym Fokus i Rahim pracują, ukaże się pod ich własnym szyldem, pokazując nową jakość i dojrzałość ich twórczości.

- Myślę, że to nasza najlepsza płyta - mówi Fokus. - Bardziej muzycznie i melodycznie, doroślej na pewno.

Podczas koncertu w Katowicach fani będą mieli wyjątkową okazję usłyszeć utwory z nowego albumu na żywo po raz pierwszy - przedpremierowo, wyłącznie w MCK.

Od "Kinematografii" po nową płytę.

Koncert w MCK będzie osią czasu - symbolicznym przejściem przez 25 lat historii. Od kultowej "Kinematografii", przez wszystkie etapy twórczości - przez Pokahontaz, PFK Kompany, Pijanych Powietrzem, albumy solowe, aż po zupełnie nowy rozdział, który właśnie się otwiera. - To będzie przypomnienie naszej drogi - od pierwszych bitów i wersów po współczesność. I jednocześnie wejście w coś nowego, świeżego, z nowym spojrzeniem na muzę - zapowiadają Fokus i Rahim.

Bilety na "Od ZET do A. 25 lat" są już dostępne. Wydarzenie objęte jest naszym patronatem medialnym.

 

Zobacz więcej na temat: Paktofonika Fokus Rahim