Kolejne światowe gwiazdy na Open'er Festival 2022

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2022 13:16
Nowy tydzień, nowe ogłoszenia artystów.
Thom Yorke
Thom YorkeFoto: Ben Houdijk/Shutterstock

W zeszłym tygodniu organizatorzy Open'er Festival potwierdzili obecność kolejnych artystów podczas tegorocznej edycji imprezy. Wśród nich znaleźli się m.in. Little Simz, Glass Animals, Tove Lo czy Megan Thee Stallion. Dzisiaj otrzymujemy kolejne bardzo dobre wieści z obozu największego festiwalu muzycznego w Polsce. Kto jeszcze zagra na przełomie czerwca i lipca w Gdyni?

Jako pierwszy potwierdzony został Playboi Carti, autor wielokrotnie chwalonej płyty "Whole Lotta Red" z 2020 roku, który stał się symbolem zmian zarówno muzycznych, jak i trendsetterskich na amerykańskiej scenie rap. Artysta wystąpi 30 czerwca na scenie głównej.

Playboi Carti - Sky [Official Video] / YouTube: Playboy Carti

Dzień wcześniej na Tent Stage zagrają Thom Yorke, Jonny Greenwood i Tom Skinner, czyli nowopowstały projekt The Smile. Występ w Gdyni będzie jednym z przystanków ogromnej trasy koncertowej zapowiedzianej przez artystów. Dla polskich fanów będzie to pierwsza okazja, by na żywo usłyszeć świeże kompozycje tej formacji.

The Smile - The Smoke (16mm Film) / YouTube: The Smile

Również 29 czerwca, tyle że na Main Stage, zagra Doja Cat. To absolutny fenomen ostatnich dwóch lat w popie z domieszką rapu (w którym Doja ma ogromne zasługi). Artystka promować będzie wydaną w zeszłym roku płytę "Planet Her" przepełnioną viralowymi hitami jak "Kiss Me More", "Woman" czy "Get Into It (Yuh)".

Doja Cat - Kiss Me More (Official Video) ft. SZA / YouTube: Doja Cat