Ol' Dirty Bastard - powstanie film poświęcony legendzie rapu

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2022 22:22
Będzie to pierwszy oficjalny dokument opowiadający historię rapera.
Ol Dirty Bastard
Ol' Dirty BastardFoto: Everett Collection/Shutterstock

Jak donosi The Hollywood Reporter, powstaje nowy film dokumentalny, który przedstawi życiorys zmarłego w 2004 roku członka Wu-Tang Clanu - Ol' Dirty Bastarda. Tytuł roboczy to "Biography: Ol' Dirty Bastard", a jego reżyserią zajmą się bardzo doświadczeni filmowcy: Sam i Jason Pollard. Według zapowiedzi dokument ma skupić się na solowej karierze rapera. Nie zabraknie też wątku dorastania i spuścizny artystycznej.

Prawa do dystrybucji filmu nabyła amerykańska firma A+E Networks, która w Polsce odpowiada za emisję m.in. kanałów History czy History 2. Produkcją "Biography: Ol' Dirty Bastard" zajmą się Pulse Films, Four Screens oraz przedstawiciele samego artysty.

- Jestem zachwycona, że będziemy mogli opowiedzieć pełną historię mojego męża. Dzięki temu filmowi świat pozna go jako syna, męża, ojca i artystę. Jestem dumna z tego, jaki zespół udało nam się zebrać - Pulse Films, moich partnerów: Nicole Beckett i Messiah Jacobsa z Four Screens oraz Sama i Jasona Pollard - komentuje Icelene Jones, wdowa po artyście zarządzająca jego majątkiem.

Ol' Dirty Bastard nagrał z legendarnym składem Wu-Tang Clan trzy studyjne albumy i dołożył kolejne dwa solowe krążki jeszcze przed rokiem 2000. Raper miał też na koncie trzy nominacje do Nagrody Grammy.

OBD zmarł 13 listopada 2004 roku w Nowym Jorku w wieku 35 lat. Przyczyną śmierci było przypadkowe przedawkowanie narkotyków. Artysta zmagał się z zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi.

Ol' Dirty Bastard - Shimmy Shimmy Ya (Official Video) / YouTube: UPROXX Video

 

 

Zobacz więcej na temat: rap hip-hop hip hop