Arek Kłusowski zapowiedział nowy album

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2023 13:00
Nowy materiał ukaże się jesienią tego roku.
Arek Kłusowski
Arek KłusowskiFoto: Bartosz Mieloch/Kayax/mat. prasowe

Arek Kłusowski opublikował właśnie nowy utwór pt. "Najsmutniejszy człowiek świata". Piosenka zapowiada nowy, trzeci już, album w dorobku artysty. Premiera krążka zaplanowana jest na jesień tego roku, a już dziś otrzymujemy od Arka wideoklip do pierwszego singla w reżyserii Haseniena Dousery'ego.

Arek Kłusowski - Najsmutniejszy człowiek świata (Official Video) / YouTube: KayaxTv

- To historia o chłopaku, który ciągle gdzieś i przed czymś ucieka aż wreszcie nie ma już dokąd… Kiedy masz już dość i wyczerpują się baterie, wydaje ci się, że już nie ma rozwiązania, jesteś pod ścianą, tkwisz w ciemności, nagle znikąd pojawia się jakiś impuls, punkt zwroty i wtedy wszystko zaczyna działać. Totalny reset. Tylko wtedy możesz dostrzec wszystko to, do czego nie chcesz już nigdy powrócić - opowiada o singlu "Najsmutniejszy człowiek świata" artysta.

Arek Kłusowski zadebiutował w 2019 roku albumem "Po tamtej stronie". Kolejny krążek - "Lumpeks" - ukazał się dwa lata później we współpracy z wytwórnią Kayax.

- Do dziś jestem bardzo dumny z tej płyty. Nie było na niej "zapychaczy", była bardzo przemyślana, zarówno w warstwie tekstowej, jak i muzycznej czy koncepcyjnej - tak po czasie podchodzi do "Lumpeksu" jego autor.

Arek Kłusowski zapowiada, że na nowym albumie podąży "w kierunku szlachetnych, gitarowych brzmień, beatlesowskich harmonii i brit-popowych klimatów".