Poznaliśmy pierwszych artystów CARBON Silesia Festival

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2023 15:15
Elektronika w najlepszym wydaniu ponownie zawita do Zabrza.
Scena CARBON Silesia Festival
Scena CARBON Silesia FestivalFoto: Łukasz Nowak/mat. prasowe

CARBON Silesia Festival wraca z pierwszym ogłoszeniem. Po sukcesie dwóch pierwszych edycji, pora na kolejną odsłonę tego nietuzinkowego festiwalu. 23 i 24 czerwca miłośnicy muzyki elektronicznej ponownie spotkają się w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie elektronika brzmi tak dobrze w postindustrialnej przestrzeni starej kopalni.

W tym roku w Zabrzu pojawi się czołówka światowej sceny elektronicznej. Na początek: Boys Noize - właściwie Alexander Ridha, pochodzący z Niemiec DJ i producent, nonkonformistyczny artysta, zdobywca nagrody Grammy, uwielbiamy zarówno przez underground jak i mainstream. Dla wielbicieli delikatnej elektroniki gratką będzie koncert austriackiej grupy HVOB - tym razem z wersji live, w pełnym koncertowym składzie. Prawdziwa legenda, czyli Erol Alkan, z pewnością porwie was swoim eklektycznym setem. Inna gwiazda, tym razem z Polski, pozwoli wam odpłynąć w towarzystwie swoich tanecznych rytmów. Mowa oczywiście o Kamp!. To ostatnia szansa, by zobaczyć ich w akcji - zespół zapowiedział zakończenie działalności.

Boys Noize | HÖR - Mar 21 / 2023 / YouTube: HÖR BERLIN

W programie tegorocznego CARBON Silesia Festival znajdzie się kolejna perełka - występ duetu RYSY, czyli Wojtka Urbańskiego i Łukasza Stachurko. Artyści zagrają w tym roku tylko na kilku festiwalach, więc nie można przegapić tej rzadkiej okazji. Wyjątkowym wydarzeniem będzie też występ DRS, który swoim solowym materiałem w ramach “in session”, w towarzystwie DJ-a DOGGERA zapewni pod sceną drum’n’bassowe szaleństwo. Norweski producent Lindstrom przeniesie was z kolei do świata swojej przestrzennej elektroniki. Jego live to prawdziwe wydarzenie.

ISVJ / RYSY / OPOLE2016 / YouTube: wydzialsztukiuo

Kolejnych nazwisk fanom muzyki elektronicznej znad Wisły przedstawiać nie trzeba. Na festiwalu wspólny występ zaprezentują A_GIM & Jurek Przeździecki, którzy o muzyce techno wiedzą wszystko. Wystąpi także Guiltee. Artysta w swoim secie sięgnie zarówno po nowoczesne jak i klasyczne pozycje z katalogów jungle, jungle-tekno, hardcore, breakbeat czy połamane techno o brytyjskim rodowodzie.

W Sztolni Królowa Luiza będziecie mogli posłuchać także jednego z najciekawszych duetów na polskiej scenie ostatnich lat, czyli braci Sarapata - mistrzów melancholijnej elektroniki. Pysh, czyli Filip Abramczyk, pokaże na festiwalu nową odsłonę - wystąpi z materiałem live.

SARAPATA live x WhoMan Session / YouTube: SARAPATA

Czarodziejka-wodzirejka Joana zaserwuje wysublimowane brzmienia. Z kolei Last Robots, legendy rodzimej sceny klubowej jak zwykle porwą do tańca. Podobnie jak zafascynowany klimatami rave’ów duet Penera.

Na terenie festiwalu, oprócz muzycznych wrażeń, na uczestników czekać będzie wiele atrakcji, w tym m.in. strefa foodmarket, strefa chill, art zone, impreza dzienna oraz możliwość zwiedzania wybranych przestrzeni kopalni.

CARBON Silesia Festival objęty jest naszym patronatem.

 

mat. promocyjne, AŚ