Sekcja VR podczas Millennium Docs Against Gravity

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2023 17:45
Dzięki specjalnym goglom oraz klimatycznym dekoracjom publiczność przeniesie się do wirtualnego świata, który może wiele powiedzieć o naszej rzeczywistości.  
Goliath. Playing with Reality
Goliath. Playing with RealityFoto: mat prasowe

 „Doświadczenia VR pozwalają nam niemal namacalnie doświadczyć tego, co przeżywają i z czym mają do czynienia bohaterowie_ki. Otwiera nas na ich perspektywę oraz w empatyczny sposób pozwala nam eksplorować rzeczywistość, do której na co dzień możemy nie mieć dostępu. Elementem sekcji będą dekoracje zbudowane specjalnie dla każdego doświadczenia. Chociaż w czasie samego oglądania znajdujemy się w specjalnych goglach, dobrze dobrane światło i elementy przestrzeni pozwalają nam wprowadzić się w odpowiedni nastrój jeszcze przed rozpoczęciem eksploracji. Wzorem największych i najważniejszych festiwali na świecie, zaczynamy naszą przygodę z VR-em, dbając o wszystkie detale, stanowiące ważną dodatkową wartość do wspaniałych, prezentowanych przez nas dzieł” - mówią odpowiedzialni za sekcję VR dyrektor artystyczny Karol Piekarczyk oraz Dorota Pabel.

Wśród pokazywanych animacji: "Goliath. Playing with Reality" z narracją Tildy Swinton, opowiadająca o człowieku, który po latach spędzonych w izolacji leczony na schizofrenię znajduje siłę wśród społeczności graczy. Produkcja zdobyła nagrodę główną dla najlepszego immersyjnego doświadczenia VR na festiwalu w Wenecji.

Jubileuszowa 20. edycja MDAG odbędzie się w dniach 12-21 maja 2023 roku w kinach w ośmiu polskich miastach - Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Bydgoszczy i Lublinie oraz online - od 23 maja do 4 czerwca na platformie mdag.pl

mg