Diuna część 2 dopiero w marcu 2024 roku

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2023 23:55
Mimo wcześniejszych zapowiedzi produkcja nie trafi do kin w listopadzie tego roku.
Diuna - reż. Oscar Denis Villeneuve
Diuna - reż. Oscar Denis VilleneuveFoto: mat prasowe

Warner Bros przesunął datę premiery filmu Denisa Villeneuve'a z powodu trwającego od maja strajku scenarzystów i aktorów.  Gwiazdy takie jak Zendaya, Timothée Chalamet i Florence Pugh odmówiły promowania widowiska,  co mogłoby potem wpłynąć na wyniki w box office. Początkowo "Diuna 2" miała trafić do kin 3 listopada 2023 roku, teraz będziemy musieli poczekać na ekranizację książki prawie pięć miesięcy.

Fabuła "Diuny 2" skupi się na ścieżce wojennej na którą wkracza bohater, żeby wziąć odwet na spiskowcach, którzy zniszczyli jego rodzinę. Stając przed wyborem między miłością życia a losem wszechświata, Paul pragnie zapobiec tragicznej przyszłości, którą tylko on potrafi przewidzieć.

Do swoich ról powrócą: Timothy Chalamet (Paul Atryda), Rebecca Ferguson (Lady Jessica), Zendaya (Chani), Javier Bardem (Stilgar), Stellan Skarsgard (Vladimir Harkonnen) i Dave Bautista (Bestia). W drugiej części do ekipy dołączyli: Florence Pugh, Christopher Walken oraz Lea Seydoux. Pierwsza część ekranizacji powieści Franka Herberta przyciągnęła do kin ogromną liczbę widzów. Film był nominowany do nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej aż w dziesięciu kategoriach. Twórcy odebrali 6 statuetek: za efekty specjalne, scenografię, montaż, dźwięk i zdjęcia.

mg