OMD - legenda synth-popu lat 80. na 3 koncertach w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2023 10:02
A w planach jest też nowy album!
Duet OMD
Duet OMDFoto: mat. prasowe

Uwielbiani przez polską publiczność pionierzy synth-popu Orchestral Manoeuvres In The Dark (OMD) w lutym 2024 roku zagrają u nas aż 3 koncerty:
06.02.2024 - Gdańsk, B90
07.02.2024 - Warszawa, Stodoła
08.02.2024 - Kraków, ICE

Zespół nie dość że powraca na scenę, to na dodatek zapowiada nowy album "Bauhaus Staircase", który ukaże się 27 października br. Wyrazisty, zabarwiony glamem krążek powstał przy współpracy z rockowym producentem Davidem Wattsem, wnoszącym do stylu OMD nowe ekscytujące elementy. Jak sami mówią, jest to ich najbardziej politycznie zaangażowana płyta, na której realizują swoje ambicje, by być jednocześnie jak Stockhausen i ABBA. Zamiast spoczywać na laurach i odcinać kupony od nostalgii, muzycy patrzą również w przyszłość: zarówno w tekstach nowych piosenek, jak i odważnych elektronicznych brzmieniach.

Orchestral Manoeuvres In The Dark - So In Love / YouTube: Orchestral Manoeuvres in the Dark

Wpływ OMD na muzykę pop lat 80. jest nieoceniony, to oni jako jedni z pierwszych wynieśli do mainstreamu brzmienia syntezatorów i stali się jednym z najbardziej kochanych brytyjskich zespołów. Do tej pory sprzedali ponad 15 milionów albumów oraz 25 milionów singli, a pośród nich takie ponadczasowe przeboje jak "Enola Gay" czy "Maid of Orleans" oraz wybitny album "Architecture & Morality".

 

mat. prasowe, AŚ