"Bracia ze stali": Zac Efron i Jeremy Allen White w rolach głównych

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2024 11:15
Oparta na faktach historia opowiada o amerykańskiej rodzinie, miłości podszytej rywalizacją i sukcesie, którego nie unieśli na swoich barkach niepokonani na ringu bracia Von Erich.
Bracia ze stali
Bracia ze staliFoto: mat prasowe

Byłem dziewięciolatkiem z Anglii z obsesją na punkcie wrestlingu. Oglądałem wrestling w telewizji, kupowałem wszystkie związane z nim magazyny i VSH-y, jakie tylko mogłem znaleźć. Von Erichów odkryłem za sprawą jednej z takich starych kaset pod koniec lat 80. Zakochałem się w ich energii – opowiedział Sean Durkin reżyser i scenarzysta filmu „Braci ze stali”.

Kevin Von Erich należał do słynnego klanu wrestlerów, którzy zrewolucjonizowali tę dyscyplinę w latach 70. i 80 XX wieku. Odniósł wiele sukcesów na ringu wespół z braćmi, sam mógł pochwalić się zdobyciem tytułu mistrza Teksasu wagi ciężkiej.  Aktorzy musieli nie tylko fizycznie upodobnić się do swoich bohaterów, ale i nabrać siły, która pozwoliłaby im na wierne odtworzenie sceny walk, które w całości były realizowane z udziałem aktorów. Na planie wspomagał ich wrestler Chavo Guerrero Jr., którego rodzina ma tradycje wrestlerskie. Jego ojciec walczył u nestora rodu Von Erichów – Fritza.

Premiera filmu "Bracia ze stali" w polskich kinach już 16 lutego.

mg