Finał trylogii „Rojst Millenium”

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2024 11:00
W mieście pojawia się „nowa twarz polskiego biznesu”, a na Grontach odkopany zostaje szkielet z tajemniczym naszyjnikiem, którego historia okazuje się ściśle powiązana z kluczowymi bohaterami. 
Rojst: Millenium - premiera finałowego sezonu już 28 lutego na Netfliksie.
"Rojst: Millenium" - premiera finałowego sezonu już 28 lutego na Netfliksie. Foto: Robert Pałka/Netflix

Co i kto stoi za tymi wszystkimi zdarzeniami? Historia cofa się aż do lat 60., aby odnaleźć klucz do kryminalnej zagadki. W obsadzie ponownie pojawią się: Magdalena Różczka, Andrzej Seweryn, Łukasz Simlat, Dawid Ogrodnik oraz Piotr Fronczewski.

Twórcami serialu „Rojst Millenium” są Jan Holoubek i Kasper Bajon, a do obsady w trzecim sezonie dołączyli Filip Pławiak (w roli młodego Kierownika), Janusz Gajos i Tomasz Schuchard. 

W 2022 roku drugi sezon serialu "Rojst '97" został uhonorowany Polską Nagrodą Filmową - Orzeł w kategorii najlepszy filmowy serial fabularny. "Najmocniejszą stroną mojego serialu są ludzie, którzy go tworzą. Wspaniała ekipa wielkich artystów i fachowców w swoich dziedzinach. Dzięki nim ten serial jest dopracowany. To pasjonaci, którzy podobnie jak ja szanują widza. Nie chcemy mu wciskać fuszerki" - powiedział wówczas reżyser produkcji Jan Holoubek.

Rojst Millenium w całości jest już dostępny na platformie Netflix. Serial liczy 6 odcinków. 

mg