26 sierpnia w Warszawie rozpoczęły się zdjęcia do horroru psychologicznego "OPI". Jego główną bohaterką jest Trina – młoda dziewczyna, która odkrywa swoje kaszubskie dziedzictwo wraz z przyjazdem tajemniczej ciotki i babci. W filmie występują: Wiktoria Kruszczyńska, Gabriela Muskała, Magdalena Boczarska, Natalia Pitry oraz Iwona Bielska. "OPI" będzie fabularnym debiutem Marty Giec.
Horror jest dla mnie gatunkiem wyjątkowym, pozwalającym na wyrażenie najgłębszych emocji i traum w formie uniwersalnej, zrozumiałej dla widzów na całym świecie. W swoim podejściu do horroru inspiruję się realizmem magicznym, w którym zwyczajna rzeczywistość stopniowo nabiera elementów nadprzyrodzonych. Czerpię z dorobku takich twórców jak Ari Aster czy Roman Polański - mówi Marta Giec.
Inspiracją dla filmu są kaszubskie mity.
Polska mitologia grozy ma ogromny niewykorzystany potencjał. Stare kaszubskie mity i obrzędy to wyjątkowe połączenie duchowości i grozy. Pełne tajemnic, mistycyzmu i niepokoju, aż proszą się o filmowe wykorzystanie i należne im miejsce w kulturze wizualnej. Chcemy by OPI sprawił, że opowieści grozy w polskim folklorze staną się inspiracją dla nowoczesnych narracji i unikalnym sposobem promocji naszego dziedzictwa kulturowego na światowej scenie – komentuje Adam Korpak, producent z Platige Image.
Na razie nie wiadomo kiedy "OPI" trafi do kin. Zdjęcia do filmu mają zakończyć się we wrześniu.
mo, mat. prasowe