X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section05

Świąteczne klasyki

Section07
O audycji

Nieznane historie świątecznych hitów

W tym roku przypada 25. rocznica wydania przeboju "All I Want for Christmas Is You" amerykańskiej wokalistki Mariah Carey. Czy to nagranie jest już klasykiem? 

A "Jingle Bell Rock", które Bobby Helms nagrał w październiku roku 1957? Bez wątpienia klasyk i to taki, który świetnie radzi sobie nawet dzisiaj, w cyfrowym Świecie. Amerykanie nie wyobrażają sobie bez niego Świąt. "Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!" napisano w lipcu 1945 roku, ale dopiero 5 i 9 lat później, gdy utwór zaśpiewali kolejno Frank Sinatra i Dean Martin został świątecznym przebojem. Czyja wersja była wyżej notowana na listach przebojów na całym Świecie? Czy "Last Christmas" Wham jest najczęściej coverowaną świąteczną piosenką? A może najczęściej odtwarzaną? Pomimo tego, że wydano ją w grudniu 1984 roku? Odpowiedzi na te i inne zaskakujące pytania znajdziecie podczas specjalnej audycji, wypełnionej w całości oryginalnymi, świątecznymi klasykami. 

Prowadzący