Section05

95 lat Polskiego Radia

Section07
O audycji

Gramy po polsku!

1 lutego 1925 roku nadano pierwszą audycję Polskiego Radia. 95 lat później - głosując w Plebiscycie "Piosenki 95-lecia Polskiego Radia" zdecydowaliście, które polskie kawałki trafią na dwupłytowy album. W Czwórce słuchaliśmy wówczas Waszej playlisty! 

W Czwórce także cykl w audycji "Stacja Nauka" opowiadający o tym, jak zmieniał się sposób nadawania i odbierania sygnału radiowego przez 95 lat. W audycji "Tędy po trendy" sprawdzamy zaś, jak wyglądały kontakty ze słuchaczami w czasach przed internetem i mediami społecznościowymi.

Niebawem zaprosimy Was na specjalny blok muzyczny z udziałem didżejów prezentujących polskie utwory, m.in. z Sebastianem Skalskim - autorem kompilacji Cafe Fogg, czyli  płyty, którą przygotował wspólnie z wnukiem Mieczysława Fogga oraz Cpt. Sparkym, czyli Michałem Lipką - DJem, muzykiem, grafikiem, twórcą wizualizacji, teledysków i filmów  znanym z kolektywu Soul Service,  znawcą polskiej muzyki od lat 30. do 60. Jednym z kryteriów wyboru autorów będą utwory wyprodukowane przez Polskie Radio. Blok poprowadzi dziennikarz muzyczny Czwórki Norbert Borzym.