Parada Wolności: elektroniczne brzmienia powracają do Łodzi!

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2024 17:02
31 sierpnia ulice Łodzi ponownie wypełnią się pulsującymi dźwiękami muzyki elektronicznej podczas kolejnej edycji legendarnej Parady Wolności.
Parada Wolności 2024
Parada Wolności 2024Foto: mat. promocyjne

Parada Wolności to nie tylko festiwal, ale prawdziwe święto kultury rave w Polsce, które znowu wraca do miasta. W tym roku parada powraca z jeszcze większym rozmachem. To wydarzenie z unikalną tradycją jest manifestacją wolności, równości i nieskrępowanej radości, które stanowią esencję kultury klubowej.

Parada Wolności to kultowy festiwal muzyki elektronicznej, który łączy pokolenia i celebruje wartości wolności, równości i miłości. Inspirowana berlińską Love Parade, łódzka Parada Wolności stała się jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce, przyciągającym tysiące miłośników muzyki techno, house i trance z całego kraju i Europy. Pierwsza edycja odbyła się w 1996 roku, a po długiej przerwie w 2022 roku festiwal powrócił, by na nowo zagościć w sercach fanów muzyki elektronicznej.

Tegoroczna edycja Parady Wolności przynosi ze sobą jeszcze więcej atrakcji. Wydarzenie odbędzie się w centrum Łodzi. Na ulicy Piotrkowskiej pojawią się kolorowe, muzyczne platformy reprezentujące topowe kluby, inicjatywy związane z muzyką elektroniczną, a także festiwale z całej Polski. Całość odbędzie się pod hasłem "Connect With Music". Dodatkowo, po raz pierwszy na Placu Wolności stanie scena, która będzie sercem festiwalu oraz całodzienną muzyczną atrakcją dla festiwalowiczów. Już w czerwcu 2024 dowiemy się, czyja inicjatywa jako pierwsza zagospodaruje muzyczne platformy podczas wydarzenia.

31 sierpnia 2024 roku Łódź znów stanie się stolicą muzyki elektronicznej. Przyjdźcie i dołączcie do tysięcy fanów, którzy razem będą celebrować wolność, muzykę i równość. Wstęp na wydarzenie jest darmowy, a wyjątkowa atmosfera i utalentowani artyści zabiorą Was w prawdziwy świat kultury rave!

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące wydarzenia znajdziecie na oficjalnym fanapage'u imprezy.

Parada Wolności 2024 objęta została naszym patronatem, co oznacza, że Czwórkową ekipę spotkacie na miejscu, a relację z wydarzenia usłyszycie na naszej antenie.

Sprawdź też:
• Parada Wolności w Łodzi. "Trzy razy wolność"