SnowFest 2022: zagraniczne gwiazdy i Czesław Niemen

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2022 09:40
- Jeden z najbardziej symbolicznych momentów SnowFestu 2022 zdarzył się podczas setu Rosa, kiedy artysta zagrał niepublikowany jeszcze edit utworu "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena. To był jasny komunikat, z kim solidaryzuje się festiwalowa społeczność - opowiada Norbert Borzym, czyli DJ Bert.
DJ Bert, czyli Norbert Borzym i Igor Fleiszer, organzator SnowFest 2022.
DJ Bert, czyli Norbert Borzym i Igor Fleiszer, organzator SnowFest 2022.Foto: Kamil Jasieński

Za nami dziewiąta odsłona jedynego zimowego festiwalu w Polsce, który łączy muzykę ze sportową rywalizacją. W Szczyrku pojawili się najlepsi zawodnicy i największe muzyczne gwiazdy. Na scenie wystąpili m.in. Chase & Status czy 2manydjs, bassowi królowie jak Metrik, Culture Shock, największy polski towar eksportowy w muzyce elektronicznej - Catz'n'Dogz oraz hip-hopowi hegemoni z PRO8L3M-u i festiwalowi rezydenci: Last Robots i Ros Addiction. - Ustawiając line-up SnowFestu, sugeruję się energią artystów i muzyki, którą tworzą. To musi być coś, co zimą porwie ludzi do tańca. Stąd też dużo drum’n’bassu, electro i hip-hopu - mówi Igor Fleiszer, organizator festiwalu. - W tym roku zaprosiliśmy m.in. jedno z największych muzycznych odkryć ostatnich miesięcy, czyli artystę ukrywającego się pod pseudonimem Third Son. Zabrałem go na krótki spacer po Szczyrku i bardzo mu się podobało. Cały czas robił zdjęcia i wysyłał je swojej dziewczynie do Miami.


SnowFest 2022: Metrik SnowFest 2022: Metrik

Drugiego dnia festiwalu zagrał także Invent, który nagrywał m.in. z KRS-One, Tym Typem Mesem, Kubą Knapem i The Kid Daytona, a jego utwory remiksowali Lunice i Azari & III. - To mój drugi SnowFest i kolejne fajne doświadczenie. Lubię ludzi, którzy przyjeżdżają tu, żeby posłuchać muzyki, lubię tę atmosferę i podoba mi się granie zimą w górach - opowiada gość Norberta Borzyma. - Taka oprawa wymaga odpowiedniej selekcji, dlatego przygotowałem zestaw oldskulowych numerów ze szczególnym naciskiem na stary amerykański hip-hop.


SnowFest 2022: od lewej Piotr Truszkowski, Invent, DJ Bert. SnowFest 2022: od lewej Piotr Truszkowski, Invent, DJ Bert.
Posłuchaj
54:12 2022_03_05 22_05_09_PR4_Czworka_na_SnowFest.mp3 SnowFest 2022 - relacja z drugiego dnia festiwalu (Czwórka na SnowFest)

Jednym z ostatnich artystów, którzy zaprezentowali się w ostatnim dniu SnowFestu był DJ Glasse. - Dużo czasu spędziłem, przyglądając się zawodom na skoczni. Podziwiam tych chłopaków, którzy robią rzeczy pozostające poza moim zasięgiem i moimi możliwościami - śmieje się Łukasz Glasser. Glasse zagrał trzygodzinny set na zamknięcie jednej z festiwalowych scen. 

***

Tytuł audycji: "Czwórka na SnowFest"

Prowadzi: Norbert Borzym

Goście: Igor Fleiszer (organizator imprezy), duet Miętha, Spisek Jednego

Data emisji: 05.03.2022

Godzina emisji: 22.05

kul