Więcej świata

Dr Szymon Kardaś: dla Rosji ważne jest podkreślanie swojego mocarstwa

Dr Szymon Kardaś: dla Rosji ważne jest podkreślanie swojego mocarstwa

Sekretarz stanu USA Antony Blinken powiedział po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem, że ewentualna interwencja zbrojna Rosji na Ukrainie byłaby nieusprawiedliwiona. Dyplomaci spotkali się przy okazji szczytu OBWE w Sztokholmie. Czy NATO i UE zachęca do działań przeciwko Rosji? 

Przygotowują nas do wojen gwiezdnych. Ekspert o atakach na satelity

"Przygotowują nas do wojen gwiezdnych". Ekspert o atakach na satelity

Gen. David Thompson, wiceszef operacji kosmicznych Space Force poinformował, że amerykańskie satelity na orbicie są celem codziennych ataków ze strony Chin i Rosji. - To są sposoby przygotowujące nas do wojen gwiezdnych, czyli do momentu, kiedy naszym celem będzie wyłączenie satelity - mówi w Programie 1 Polskiego Radia kmdr por. rez. Maksymilian Dura z portalu Defence24.pl.

Białorusi coraz szybciej kończy się czas. Tesławski o wpływie sankcji na gospodarkę

"Białorusi coraz szybciej kończy się czas". Tesławski o wpływie sankcji na gospodarkę

Ambasadorowie państw członkowskich Wspólnoty wyrazili zgodę na kolejne sankcje wobec białoruskiego reżimu za wykorzystywanie migrantów w ataku hybrydowym na Unię Europejską. Takie informacje uzyskała korespondentka Polskiego Radia. - Sankcje, które do tej pory zostały wprowadzone, już teraz są dla Białorusi problemem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Bartosz Tesławski z portalu NaWschodzie.eu.

Nowy wariant koronawirusa. Ekspert: brak szczepień sprzyja powstawaniu niebezpiecznych mutacji

Nowy wariant koronawirusa. Ekspert: brak szczepień sprzyja powstawaniu niebezpiecznych mutacji

Kolejne kraje na świecie informują o wykryciu najnowszego, potencjalnie bardziej zaraźliwego, wariantu koronawirusa. Pojawił się on m.in. w Wielkiej Brytanii, Holandii, Danii, we Francji, w Niemczech, Izraelu czy Australii. Unia Europejska zawiesiła loty z RPA, która jako pierwsza zidentyfikowała odmianę Omikron. Czy nowy wariant stanowi duże zagrożenie dla społeczeństwa? 

Łukaszenka czuje się coraz pewniej? Łatuszka: Unia nie ma strategii

Łukaszenka czuje się coraz pewniej? Łatuszka: Unia nie ma strategii

Swiatłana Cichanouska podczas wystąpienia w Strasburgu zaapelowała o podjęcie bardziej zdecydowanych działań wobec reżimu Aleksandra Łukaszenki. Dodała, że europejscy przywódcy nie powinni negocjować z nielegalną władzą. Gość Radiowej Jedynki, Paweł Łatuszka uważa, że w działaniach Unii Europejskiej brakuje jasnej strategii.

Prof. Krzysztof Wielecki: Łukaszenko jest raczej pionkiem w grze

Prof. Krzysztof Wielecki: Łukaszenko jest raczej pionkiem w grze

Eurodeputowani debatują nad sytuacją na granicy polsko-białoruskiej. - W tle są relacje USA, Rosji, Chin i Unii Europejskiej. Wydaje mi się, że to jest najpoważniejszy poziom tej gry. Chociaż oczywiście jest też poziom, który dotyczy samego Łukaszenki - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Krzysztof Wielecki z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.