Więcej świata

Jaka przyszłość czeka zatrzymanych w Birmie dziennikarzy?

Jaka przyszłość czeka zatrzymanych w Birmie dziennikarzy?

Dwaj aresztowani w Birmie dziennikarze agencji Reutera usłyszeli w środę zarzuty złamania ustawy o tajemnicy państwowej. Grozi im kara do 14 lat pozbawienia wolności. Krzysztof Renik z Redakcji Międzynarodowej Polskiego Radia przyznał w radiowej Jedynce, że nic nie wskazuje na dobrą wolę władz w tej sprawie, co potwierdza między innymi brak oficjalnych oświadczeń.

Dezinformacja i fake news. Potrzeba pospolitego ruszenia internautów

Dezinformacja i fake news. "Potrzeba pospolitego ruszenia internautów"

Od 2015 roku służba zewętrzna Unii Europejskiej walczy z dezinformacją. W zeszłym roku udało się jej ujawnić niemal 1300 przypadków takich działań. O tym, jak działają rosyjskie mechanizmy dezinformacyjne oraz jak zwykli ludzie mogą z nimi walczyć mówił w audycji "Więcej Świata" Marcin Rey, kierujący facebookowym profilem "Rosyjska V. kolumna w Polsce".

Czy SPD zdecyduje się na wejście do rządu? W Niemczech wciąż trwają rozmowy

Czy SPD zdecyduje się na wejście do rządu? W Niemczech wciąż trwają rozmowy

- Zarząd SPD i sama partia bardzo się różnią. Szeregowi członkowie nie są zainteresowani koalicją, bo twierdzą, że partia potrzebuje oddechu, musi się na nowo zdefiniować. Z kolei góra uważa, że ważne zadania w stosunku do państwa upoważnia zarząd SPD, kierownictwo partii, żeby ten rząd tworzyć - mówił na antenie radiowej Jedynki Kornelius Ochman ("Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej").