Igrzyska na dopingu? Tysiące badań

IAR
Artur Jaryczewski 27.07.2012
Ostatnio na stosowaniu dopingu przyłapano dwóch polskich sportowców - piłkarza Dawida Nowaka i ciężarowca Marcina Dołęgę
Ostatnio na stosowaniu dopingu przyłapano dwóch polskich sportowców - piłkarza Dawida Nowaka i ciężarowca Marcina Dołęgę, foto: Glow Images/East News

Jacques Rogge - prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego - ogłosił, że program antydopingowy wprowadzony przez MKOl przynosi efekty.

W środę dziewięciu lekkoatletów zostało zdyskwalifikowanych na 2 lub 4 lata przez międzynarodową federację (IAAF) po tym jak w ich organizmach wykryto niedozwolone środki. Doping ujawniono za pomocą programu "paszportów biologicznych", który jest jedną z metod weryfikacji dopingowej m.in. w lekkoatletyce.

W Londynie zostanie przeanalizowanych około 6250 próbek, więcej niż na jakichkolwiek wcześniejszych igrzyskach. W Pekinie wykryto dwadzieścia przypadków stosowania dopingu, wśród nich było 6 pozytywnych wyników u koni, które uczestniczyły w rywalizacji. W Atenach w 2004 roku zanotowano 24 przypadki dopingu.

Londyn 2012 - serwis specjalny >>>

IAR/aj

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!