Piekarska odpadła po emocjonującej walce

PAP
Tomasz Owsiński 30.07.2012

Magdalena Piekarska przegrała ze Szwajcarką Tiffany Geroudet 14:15 i tym samym odpadła w 1/16 finału olimpijskiego turnieju szpadzistek w Londynie.

Polka rozpoczęła od prowadzenia 2:0, ale później do głosu doszła mistrzyni Europy z 2011 roku, zadając pięć kolejnych trafień.

Podopieczna trenera Mariusza Kosmana systematycznie odrabiała straty. Doprowadziła do remisu 7:7, ale po kilku udanych akcjach Szwajcarka odskoczyła na 11:8. 45 sekund przed końcem regulaminowego czasu było 13:11 dla Geroudet, ale Piekarska zdołała wyrównać. Przy stanie po 13, sędzia zaliczył trafienie równoczesne i o zwycięstwie miała zdecydować jedna akcja.

Polka szybko spróbowała ataku, ale rywalką ją wyprzedziła i wygrała 15:14, kończąc olimpijski debiut Piekarskiej po pierwszym pojedynku.

Jej niepowodzenie to ciąg dalszy słabych występów polskich szermierzy w Londynie. Z sześciu walk, jakie do tej pory stoczyli, wygrali jedną. Nikomu nie udało się jeszcze awansować do czołowej szesnastki.

W środę na planszy pojawią się szablistka Aleksandra Socha oraz szpadzista Radosław Zawrotniak, a w czwartek drużyna florecistek.

Londyn 2012 - serwis specjalny >>>

to

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!