Polskie Radio
Section05
Europa

Generałowie po raz kolejny ostrzegają rząd Francji przed islamizmem. "Nie możemy mówić o wojnie domowej"

- Ten list jest przesadzony w tym sensie, że mówimy o wojnie domowej. Nie możemy mówić o niej, a bardziej należałoby mówić o konfliktach w dzielnicach, pomiędzy społecznościami, które od czasu do czasu wybuchają, kiedy Francja ich nie kontroluje - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Wójcik (portal euroislam.pl). Gościem "Świata w powiększeniu" był także Krzysztof Tyszka-Drozdowski, publicysta.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Antoni Opaliński Europa Francja islam

Związek Polaków na Białorusi: prokuratura przedłużyła areszt Andżeliki Borys o trzy miesiące

Prokuratura generalna Białorusi podjęła decyzję przedłużenia o trzy miesiące aresztu tymczasowego dla Andżeliki Borys, prezes Związku Polaków na Białorusi, podobnie postąpiono w przypadku Marii Tiszkowskiej. Informuje o tym portal internetowy Związku Polaków "znadniemna.pl". Na razie informacja ta nie została potwierdzona przez oficjalne źródła.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś sankcje Ministerstwo Spraw Zagranicznych polityka Unia Europejska Raport Białoruś Andżelika Borys Polacy na Białorusi

"To społeczeństwo musi się wstydzić". Papież o dyskryminacji ciężarnych kobiet na rynku pracy

- To wstyd, że kobiety muszą ukrywać ciążę w pracy i są zniechęcane do rodzenia dzieci - powiedział w piątek papież Franciszek w Rzymie podczas kongresu na temat kryzysu demograficznego we Włoszech. - To nie kobieta, ale społeczeństwo musi się wstydzić - mówił.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Watykan papież Franciszek rodzina Włochy społeczeństwo aktualności katolickie

UE chce dokonać redefinicji rodzicielstwa? Instytut Ordo Iuris alarmuje

"Komisja Europejska zamierza wdrożyć rozporządzenie, które wymusi na państwach członkowskich akceptację dokonanych w innym kraju adopcji dzieci przez konkubinaty jednopłciowe" - informuje na swojej stronie Instytut na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris. Jak dodano, międzynarodowa koalicja organizacji pozarządowych wystąpiła z apelem do KE o odstąpienie od tych planów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ordo Iuris Unia Europejska rodzice dzieci adopcja Europa

Moskiewskie Metro zwolniło kilkadziesiąt osób za wsparcie Nawalnego

Administracja moskiewskiego Metra zwolniła około 40 pracowników, którzy uczestniczyli w akcjach "Wolność dla Nawalnego". Radio Echo Moskwy poinformowało, że kierownictwo firmy na razie nie komentuje tych doniesień. Sprawą zainteresowali się stołeczni deputowani, związki zawodowe i obrońcy praw człowieka.
Zobacz więcej na temat:  Aleksiej Nawalny prawa człowieka Rosja opozycja demokratyczna represje ŚWIAT Europa