Polskie Radio
Section05
Europa

NASZ WYWIAD Politolog: Kreml nie obali teraz Łukaszenki, bo z jego udziałem chce szykować sobie grunt na przyszłość

- Plan Rosji w odniesieniu do Białorusi polega moim zdaniem na tym, by skłaniać Łukaszenkę do kontrolowanej reformy konstytucji, po to by w ten sposób uspokoić protesty i koniec końców – wskutek tej reformy konstytucji – doprowadzić do przekazania władzy. Kreml będzie starał się przygotować sobie grunt pod takie działania - przestrzega białoruski politolog Arciom Szreibman. Ekspert zwrócił też uwagę, że zamknięcie granic dla cudzoziemców, o którym postanowił Aleksander Łukaszenka, zaskoczyło nawet straż graniczną.
Zobacz więcej na temat:  granica Białoruś Europa demonstracje NASZ WYWIAD

Austria wprowadza lockdown, wzrost liczby zgonów we Włoszech. COVID-19 na świecie

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz ogłosił w sobotę po południu, że od wtorku w całym kraju zostanie wprowadzona niemal całkowita blokada życia gospodarczego i społecznego w związku z epidemią koronawirusa. Z kolei 297 osób zmarło ostatniej dobry we Włoszech na Covid-19, co jest najwyższą liczbą od kilku miesięcy. Sprawdź, jak inne kraje radzą sobie z pandemią.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus ŚWIAT Europa Ameryka Południowa Azja USA Afryka pandemia COVID-19

Stanisław Szarzyński: w tym roku zbiórka na lwowskie cmentarze odbywa się na mniejszą skalę

- Jak co roku, mimo pandemii, zorganizowaliśmy zbiórkę zniczy i datków. Trafią one do tych, którzy sprawują opiekę nad grobami wojskowymi we Lwowie - mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Szarzyński, prezes Stowarzyszenia Pamięci Polskich Termopil i Kresów im. ks. B. Mireckiego w Przemyślu. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Lwów Polskie Radio 24 Polonia Kościół pomoc społeczna Kresy Europa Wszystkich Świętych