Rewanż za Wimbledon, czyli Federer kontra Murray

Artur Jaryczewski 05.08.2012

Roger Federer jest o krok od spełnienia marzenia o olimpijskim złocie w singlu. Tenisista z Bazylei w finale turnieju w Londynie zagra z Brytyjczykiem Andy Murray'em.

Andy Murray w półfinale pokonał Serba Novaka Djokovica 7:5, 7:5. Mecz czwartego w rankingu ATP World Tour Murraya z wiceliderem klasyfikacji Djokovic’em trwał równe dwie godziny. Szkot w każdym secie po jednym razie zdołał przełamać serwis rywala. Był to ich 14. pojedynek, a Brytyjczyk pokonał tenisistę z Belgradu po raz szósty. Nigdy wcześniej nie trafili na siebie na trawie.

Tenisista z Bazylei w meczu półfinałowym pokonał Argentyńczyka Juana Martina del Potro 3:6, 7:6 (7-5), 19:17. Mecz trwał cztery godziny i 25 minut, z czego decydujący set dwie godziny i 43 minuty. Szwajcar mógł go rozstrzygnąć na swoją korzyść wcześniej, bowiem przełamał serwis rywala na 10:9, ale chwilę później stracił swój serwis do zera. Ponownie "breaka" zdobył na 18:17 i tym razem nie wypuścił już z rąk przewagi.

Federer przed miesiącem wygrał z Murray'em w finale wielkoszlemowego turnieju w Wimbledonie, zdobywając rekordowy 17. tytuł w Wielkim Szlemie. Dzięki temu po ponad trzyletniej przerwie Szwajcar wrócił na prowadzenie w rankingu ATP World Tour.