Polskie Radio

„Alfabet Orkiestry. Hej kolęda, kolęda!”

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2025 15:53

„Alfabet Orkiestry. Hej kolęda, kolęda!” – świąteczny koncert Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie

Rodzinne kolędowanie w Studiu Lutosławskiego

Jak co roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie zaprasza na wyjątkowy, rodzinny koncert kolęd. Już 13 grudnia w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się wydarzenie „Alfabet Orkiestry. Hej kolęda, kolęda!”, organizowane wspólnie z Polskim Radiem Dzieciom.


Kolędy z bliska i z daleka – muzyczna podróż po świecie

Podczas tegorocznej edycji „Alfabetu Orkiestry” publiczność usłyszy kolędy stare i współczesne, zarówno te dobrze znane z polskiej tradycji, jak i melodie z najodleglejszych zakątków świata. Program zabierze słuchaczy w podróż po zimowych zwyczajach, dźwiękach i opowieściach, które towarzyszą grudniowym świętom na różnych kontynentach.

Orkiestrę poprowadzi Lilianna Krych, a wspólnie z nią na scenie pojawi się chór Państwowej Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Warszawie.

Koncert poprowadzi Martyna Chuderska, znana słuchaczom Polskiego Radia Dzieciom – w roli „zimowej królewny”.


Wspólne śpiewanie dla całych rodzin

Koncert „Alfabet Orkiestry” to propozycja dla dzieci, rodziców, dziadków i wszystkich, którzy lubią wspólne muzykowanie. W atmosferze ciepła i radości będzie można zaśpiewać najpiękniejsze polskie kolędy razem z muzykami Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie.


Transmisja w Polskim Radiu Dzieciom

Osoby, które nie będą mogły pojawić się w Studiu Lutosławskiego, mogą wysłuchać koncertu na żywo.
Transmisja odbędzie się 13 grudnia o godz. 12:00 w Polskim Radiu Dzieciom.


Kliknij tutaj, aby kupić bilety


Zapraszamy na wspólne kolędowanie!

Weźcie rodziców, dziadków, przyjaciół i sąsiadów – i dołączcie do nas 13 grudnia. Święta zaczynają się wtedy, gdy zaczynamy śpiewać razem.

Partnerem koncertu jest Ministerstwo Energii z projektem Polski Atom.