Szwajcarzy w referendum opowiedzieli się za ograniczeniem imigracji. Oznacza to prawdopodobnie wypowiedzenie umowy z Unią Europejską o swobodnym przepływie osób. Zgodnie z wynikami referendum, rząd musi w ciągu 3 lat wynegocjować nowe porozumienie z Unią, dotyczące praw obywateli Wspólnoty do osiedlania się w Szwajcarii. Byłaby to renegocjacja porozumienia z 2002 roku. Burzy to opinię UE o Szwajcarii, ale przede wszystkim Niemców, bo ich najwięcej osiedla się w tym kraju. Szwajcaria też ma wiele do stracenia, ponieważ 60% jej handlu zagranicznego przypada na Unię Europejską.
Rozmowa z Krzysztofem Rogalą, byłym korespondentem PR i TV w Szwajcarii.