Polskie Radio

Magazyn Europejski

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 22:14
Reakcje krajów Unii Europejskiej na sytuację na Ukrainie - jak Unia odnosi się do konfliktu za swoja wschodnią granicą, coraz bardzie przypominającego wojnę. Kabiny europejskich ciężarówek, będą musiały wyglądać inaczej niż dziś. Zamiast płaskich i prostokątnych, mają być produkowane bardziej opływowe.
Audio

Reakcje krajów Unii Europejskiej na sytuację na Ukrainie: lotnisko w Kramatorsku jest już pod kontrolą ukraińskich sił zbrojnych - pełniący obowiązki prezydent Ukrainy ogłosił wcześniej szeroko zakrojoną operację antyterrorystyczną w okręgu donieckim na wschodzie kraju. Jak Unia odnosi się do konfliktu za swoja wschodnią granicą, coraz bardzie przypominającego wojnę - o tym Agata Wierzbowska - Miazga z Ośrodka Studiów Wschodnich.

Koniec cegieł na kółkach - tak uznali dziś europosłowie. Kabiny europejskich ciężarówek, będą musiały wyglądać inaczej niż dziś. Zamiast płaskich i prostokątnych, mają być produkowane bardziej opływowe. Poprawić ma to bezpieczeństwo na drogach oraz zmniejszyć zużycie paliwa. O szczegółach - Michał Strzałkowski.

Zobacz więcej na temat: Euranet Plus
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak