X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Europejski Magazyn Plus

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2015 23:12
Cyberbezpieczeństwo w UE. Informacja o podatkach w UE. KE ws. elektryfikacji transportu. Badania i innowacje w UE.
Audio

1/ Ataki hakerskie, a także cyberinwigilacja zdarzają się w Europie coraz częściej. Unia Europejska chce przeciwdziałać tym zagrożeniom i pracuje nad taką nowelizacją europejskich przepisów, by jak najlepiej chroniły one obywateli przed cyberprzestępczością. W UE trwają prace nad utworzeniem wielkiej wspólnej strategii cyberbezpieczeństwa. Fel. Michała Strzałkowskiego. „Euranet Plus News Agency”.

2/ Komisja Europejska będzie mogła rozpocząć procedurę naruszenia unijnego prawa, jeśli kraje członkowskie nie będą stosować się do przepisów o wymianie informacji o decyzjach podatkowych. Jak mówił unijny komisarz odpowiedzialny za podatki Pierre Moscovici, Bruksela przedstawiła propozycję  regulacji, zgodnie z którymi każdy kraj członkowski co trzy miesiące będzie musiał przekazywać pozostałym państwom informacje na temat decyzji skarbowych, podjętych w tym czasie. Ma to się przyczynić do zwiększenia przejrzystości podatkowej i zapobiec unikaniu płacenia podatków przez firmy w Europie. Fel. Agaty Kasprolewicz. „Euranet Plus News Agency”.

3/ Komisja Europejska będzie sprzyjać elektryfikacji transportu, w szczególności popierane będą samochody elektryczne. Mają być one przyszłością Europy i zwiększyć jej niezależność energetyczną. Transport ma odgrywać znaczącą rolę w nowej unii energetycznej. Fel. Adriana Bąka. „Euranet Plus News Agency”.

4/ Innowacyjne w skali świata oprogramowanie wspierające prowadzenie i monitorowanie badań klinicznych to produkt nowopowstałej firmy start-up Monitor CR.  Prowadzenie i monitorowanie badań klinicznych to od 20 do 40 procent  gigantycznych kosztów wprowadzania leku na rynek. Oprogramowanie zmniejszy je  znacząco. Fundusze na  rozwój firma pozyskała z unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Autor: Dorota Truszczak.

5/ Od 16 do 22 marca obchodzony był Światowy Tydzień Mózgu. Ważne i ciekawe badania nad mózgiem realizowane są przez polskich uczonych z ramach programów europejskich. Jednym z beneficjentów VII Programu Ramowego Komisji Europejskiej jest profesor Jacek Jaworski z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie, który bada nowe mechanizmy transportu białek w komórkach nerwowych. Uczony ma nadzieję, że badania te pozwolą na lepsze poznanie przyczyn takich chorób jak np. autyzm, schizofrenia, epilepsja czy stwardnienie guzowate. Autor: Krzysztof Michalski.

Zobacz więcej na temat: Euranet Plus
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak