- Na początku 2015 roku Komisja Europejska ma przedstawić zarys unii energetycznej, która ma zabezpieczyć dostawy surowców do Wspólnoty, zapewnić większe bezpieczeństwo i zmniejszyć uzależnienie od Rosji. Najwięcej kontrowersji wzbudza pomysł wspólnych zakupów gazu.
- Komisja Europejska przyjęła regionalny program operacyjny dla województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2014-2020. Kwota, na jaką opiewa program, to prawie 9,5 mld zł.
- Szef Rady Europejskiej wezwał prezydenta Turcji do zapewnienia sprawiedliwego traktowania zatrzymanych w tym kraju osób. Chodzi o aresztowanie mieszkającego w USA muzułmańskiego duchownego Fethullaha Gulena, którego prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan oskarża o próbę zamachu stanu.
- Eksperci alarmują, że lotniskom w Europie grozi paraliż. Alarmują do Komisji Europejskiej o podjęcie działań. Według nich, błędem jest obecne dofinansowanie lotnisk regionalnych, które nie mają dobrego planu rozwoju, koncepcji biznesowej z silnym popytem na usługi. Zakorkowanym unijnym niebem Komisja Europejska ma się zająć w przyszłym roku.
- Unia Europejska po raz pierwszy zezwoliła na szerokie zastosowanie terapii z użyciem komórek macierzystych. Mają one leczyć uszkodzone oczy.