Unia Europejska jest coraz bliżej podpisania umowy, która na lata wpłynie na ekonomiczną rzeczywistość Wspólnoty. Mowa o TTIP czyli Transatlantyckim Porozumieniu Handlowo - Inwestycyjnym. Jeśli zostanie wprowadzone i podpisane przez Unię Europejską i USA powstanie największa w dziejach ludzkości strefa wolnego handlu. Wstępne porozumienie ma być gotowe w wakacje. Proces ratyfikacji umowy przez kraje wspólnoty miałby zacząć się w przyszłym roku. Czasu na debatę w sprawie TTIP jest więc niewiele - a opinie w tej sprawie są skrajne. Dla zwolenników porozumienia - głównie potężnego biznesu - mniej barier w handlu z USA to dla Europy szansa na rozwój i gospodarczy wzrost. Dla krytyków - mniejszych przedsiębiorców i konsumentów - umowa to ryzyko rzucenia na pastwę amerykańskich korporacji... które, zyskają bezprecedensowy wpływ na to co w Europie jemy, jak dbamy o nasze środowisko naturalne, jakie leki są dostępne na rynku, co zawierają nasze kosmetyki, jakie zasady rządzą ochroną danych osobowych - a to tylko kilka kwestie, których TTIP dotyczy.
Gościem Audycji był Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha.
Gościem Audycji była Maria Świetlik z Instytutu Globalnej Odpowiedzialności. W programie wystąpili również Wojciech Talko z Dyrekcji Generalnej Do Spraw Handlu Komisji Europejskiej oraz Maria Majkowska z Instytutu Spraw Publicznych.
Gościem audycji była Maria Świetlik z Instytutu Globalnej Odpowiedzialności. W programie wystąpił również Wojciech Talko z Dyrekcji Generalnej Do Spraw Handlu Komisji Europejskiej.
Gościem audycji była Maria Świetlik z Instytutu Globalnej Odpowiedzialności, która odpowiadała na telefoniczne oraz e-mailowe pytania słuchaczy.