Polskie Radio

Gloria Artis dla dyrektor Trójki Magdy Jethon

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2014 14:18
W poniedziałek 8 grudnia dyrektor Programu 3 Polskiego Radia Magda Jethon została odznaczona Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.
Dyrektor Programu 3 Magda Jethon i Piotr Metz tuż po odebraniu medali Gloria Artis
Dyrektor Programu 3 Magda Jethon i Piotr Metz tuż po odebraniu medali Gloria ArtisFoto: PR

Odznaczenie w imieniu Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzaty Omilanowskiej wręczył podsekretarz stanu w MKiDN Andrzej Wyrobiec. Uroczystość odbyła się w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.

Medal Zasłużony Kulturze – Gloria Artis nadawany jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. W tym roku nagrody wręczane są ludziom mediów w ramach obchodów 25-lecia pierwszych, prawie wolnych wyborów.

Magda Jethon związana jest z Trójką od 1977 roku. Prowadziła wiele autorskich audycji, m. in. „Pani Magdo, pani pierwszej to powiem”, „Twarzą w twarz”, „Nasz Parnas”, a także – wspólnie z Michałem Ogórkiem – „Trzeci do pary”. Wydała dwie książki w 2002 i 2004 roku, oparte na anegdotach z cyklu radiowego „Pani Magdo, pani pierwszej to powiem”. Jest dyrektorem Trójki nieprzerwanie od listopada 2010 roku (poprzednio również w okresie od lutego do grudnia 2009 roku). 27 września 2011 roku została odznaczona przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla Polskiego Radia.

Podczas tej samej uroczystości Medal Zasłużony Kulturze – Gloria Artis odebrał również współpracujący z Trójką Piotr Metz – dziennikarz muzyczny, gospodarz audycji „Lista osobista”.

Zobacz więcej na temat: Magda Jethon Trójka