Polskie Radio

Koncert Meli Koteluk w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2015 10:31
Znakomita wokalistka wystąpi w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę 8 lutego.
Mela Koteluk
Mela Koteluk Foto: Honorata Karapuda/ mat. prom.

Podczas koncertu przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 znakomita artystka zaprezentuje na żywo utwory m.in. ze swojej najnowszej płyty „Migracje”.

To już drugi występ Meli Koteluk w Trójce – pierwszy raz artystka tworząca na pograniczu popu, rocka i piosenki poetyckiej zaśpiewała przy ul. Myśliwieckiej 24 maja 2012 roku. Promowała wówczas swój debiutancki materiał pt. „Spadochron”. Niespełna trzy lata po tym wydarzeniu wokalistka wraca do gościnnej Trójki, żeby zagrać koncert oparty głównie na repertuarze z najnowszego krążka „Migracje”, który ukazał się w listopadzie ubiegłego roku. Dwa promujące go single, czyli „Fastrygi” i „Żurawie origami” dotarły do pierwszych miejsc na „Liście Przebojów Programu 3” (więcej: lp3.polskieradio.pl/).

Na płycie „Migracje” artystka zabiera słuchaczy do świata pełnego kontrastów – realizm słowny łączy się tu z abstrakcją, minimalizm z przestrzennym muzycznie bogactwem. Na albumie pojawiają się oryginalne, kojące dźwięki instrumentu o nazwie hang drum, na którym gościnnie zagrał Wojtek Pęczek. Utwory ubarwia szalona wiolonczela Jana Stokłosy, a także flety, saksofony i klarnety. Zespół zaprosił do współpracy cenionego producenta młodego pokolenia Marka Dziedzica, który nadał całości spójny, świeży i plastyczny charakter. – Udało nam się połączyć minimalizm z muzycznym bogactwem, czyli poniekąd ogień z wodą. To album pełen kontrastów, tak jak czas i okoliczności, w których powstawał. Dla mnie „Migracje” są zapisem etapu, na którym byliśmy z zespołem od czasu wydania pierwszego albumu, bez wątpienia jednego z wielu przyszłych – mówiła Mela Koteluk w Trójkowej „Markomanii” u Marka Niedźwieckiego w listopadzie ub.r.

Przypomnijmy – Koteluk śpiewała w chórkach w zespole Scorpions oraz u Gaby Kulki. W 2003 r. zdobyła drugie miejsce VI edycji Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. W 2013 artystka w duecie z Czesławem Mozilem nagrała „Pieśń o szczęściu” – utwór promujący film „Baczyński” w reżyserii Kordiana Piwowarskiego. W 2013 r. została laureatką Fryderyków w kategoriach Debiut roku i Artysta roku. Jest również laureatką Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego.

Jej niedzielny koncert będzie transmitowany na antenie Trójki. Początek o godz. 20.05. Gospodarzem wieczoru będzie Piotr Metz.