Polskie Radio

"Trójka w obrazach wielkich mistrzów" w Poznaniu

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2015 10:50
Otwarcie wyjątkowej wystawy Programu 3 na Dworcu Poznań Główny w niedzielę 8 lutego o godz. 14.00.

Program 3 Polskiego Radia oraz Polskie Koleje Państwowe S.A. zapraszają na otwarcie wystawy „Trójka w obrazach wielkich mistrzów”. Uroczyste odsłonięcie fotografii z niezwykłego, „malarskiego” kalendarza Programu 3 w hali dworca Poznań Główny odbędzie się w niedzielę 8 lutego o godz. 14.00.

Wystawy fotografii, które złożyły się na wyjątkowy kalendarz „Trójka w obrazach wielkich mistrzów”, Program 3 zaprezentował już na dworcach Warszawa Centralna, Gdynia Główna, Wrocław Główny i Kraków Główny.

Podczas uroczystości na dworcu Poznań Główny odsłoniętych zostanie 16 zdjęć, na których  99 dziennikarzy zostało przedstawionych w obiektywie 14 fotografów z Warszawskiej Szkoły Filmowej. Wystawę „Trójka w obrazach wielkich mistrzów” otworzą wspólnie: dyrektor Programu 3 Magda Jethon, trio znakomitych dziennikarzy – Robert Kantereit, Michał Nogaś i Piotr Stelmach oraz przedstawiciele miasta i PKP. Słuchacze i podróżni, którzy odwiedzą w niedzielne południe poznański dworzec, będą mieli doskonałą okazję do zrobienia pamiątkowego zdjęcia i zdobycia autografów od swoich ulubionych redaktorów. Zwłaszcza, że na poznańskim dworcu zostanie otwarty „Sklepik Walendzik”, w którym będzie można kupić Trójkowy kalendarz.   

Przypomnijmy – tematem kalendarza „Trójka w obrazach wielkich mistrzów” na rok 2015/2016, który obejmuje niestandardowo 16 miesięcy, kończąc się tym samym w kwietniu 2016 roku, kiedy Trójka obchodzi swoje urodziny, są wielkie dzieła znakomitych malarzy – między innymi „Szarlatan” Hieronima Boscha, „Wiosna” Botticellego, „Lekcja anatomii doktora Tulpa” Rembrandta czy „Dwie Fridy” Fridy Kahlo. Projekt zrealizowany został dzięki współpracy Trójki ze studentami i absolwentami Warszawskiej Szkoły Filmowej, którzy pod kierunkiem Lidii Popiel sfotografowali dziennikarzy Programu 3 w scenografiach odtwarzających dzieła wielkich mistrzów malarstwa.

Trójka poprzez ten kalendarz i fotografie, które powstały na podstawie wielkich obrazów, chce przybliżyć i przypomnieć największych malarzy. Dlatego postanowiliśmy pokazać nasze zdjęcia w czterech miastach Polski. Równie nieprzypadkowo wybraliśmy lokalizacje wystaw. Są nimi główne dworce kolejowe w Warszawie, Gdyni, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Katowicach czyli miejsca, które każdego dnia odwiedza tysiące ludzi – mówi Magda Jethon, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia.

Dla tych, którzy nie będą mogli spotkać się 8 lutego z ekipą z Myśliwieckiej 3/5/7 na dworcu Poznań Główny, Program 3 obszernie zrelacjonuje na antenie uroczystość otwarcia wystawy w niedzielę o godz. 13.00, 15.00 i w wieczornych serwisach informacyjnych.

Wystawa „Trójka w obrazach wielkich mistrzów” na dworcu Poznań Główny będzie dostępna dla publiczności do 22 lutego 2015 r.

Kalendarz „Trójka w obrazach wielkich mistrzów” dostępny jest cały czas w sklepiku „Walendziku” przy Myśliwieckiej 3/5/7, w internetowym sklepie Polskiego Radia sklep.polskieradio.pl oraz w Księgarniach Świat Książki na terenie całego kraju.