Polskie Radio

Trasa koncertowa "Lato z Radiem" 2015 dobiegła końca

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 12:29
30 sierpnia, koncertem w Wałczu, zakończyła się trasa „Lata z Radiem” 2015.
Trasa koncertowa Lato z Radiem 2015 dobiegła końca
Foto: Polskie Radio

Na koncertach, w całym kraju, bawiło się około pół miliona fanów legendarnej audycji Radiowej Jedynki, a dzięki transmisjom w sieci imprezy śledziło około 75 tysięcy internautów. Ponad 30 największych gwiazd polskiej sceny muzycznej zagrało w 20 miejscowościach, a ekipa „Lata z Radiem” pokonała podczas trasy prawie 10 tysięcy kilometrów. 

Tegoroczna trasa „Lata z Radiem” rozpoczęła się 27 czerwca w Uniejowie, a zakończyła 30 sierpnia koncertem w Wałczu. Przez ponad 2 miesiące, w każdy letni weekend, ekipa Radiowej Jedynki wraz z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej zagościła w 20 miejscowościach w całym kraju, pozostawiając po sobie niezapomniane emocje, rozśpiewaną publiczność i mnóstwo pozytywnych wspomnień. A tak o trasie wypowiadali się artyści: To dla nas ogromny zaszczyt być częścią trasy „Lata z Radiem” (Pectus). Lato bez „Lata z Radiem” – to by było po prostu bez sensu! (Perfect). To dla mnie niezwykła trasa i niezwykła muzyczna przygoda! (Rafał Brzozowski). „Lato z Radiem” to pozytywna energia, dobra zabawa i przede wszystkim najlepsza muzyka! (Łzy). Nam koncerty na trasie „Lata z Radiem” kojarzą się przede wszystkim ze świetną zabawą, przygodą, znakomitą publicznością oraz profesjonalną organizacją imprezy! (Enej).

Oprócz gwiazd polskiej estrady i doskonałej muzyki na fanów „Lata z Radiem” czekało w tym roku również wiele niespodzianek. Niezwykłe pokazy magii zaprezentował najbardziej znany polski iluzjonista – Maciej Pol. Czar największych światowych i polskich przebojów w zaskakujących aranżacjach przedstawił kwartet wokalno–rozrywkowy Szafa Gra, a najmłodszych uczestników koncertów podczas całej trasy bawiło Centrum Uśmiechu. Każdy koncert kończył się niesamowitym pokazem sztucznych ogni.

W trakcie imprez uczestnicy sami mogli poczuć się jak gwiazdy, odwiedzając studio plenerowe Radiowej Jedynki i udzielając wywiadu Sławie Bieńczyckiej, Karolinie Rożej i Romanowi Czejarkowi. O dobrą zabawę w trakcie imprez dbał na scenie Bogdan Sawicki. Dziennikarze, oprócz spotkań ze słuchaczami, w trakcie których przybliżali wszystkim chętnym tajniki działania radia, przeprowadzali także rozmowy z gwiazdami występującymi na trasie, prowadzili audycje w miastach goszczących „Lato z Radiem”, a w trakcie koncertów zdawali na antenie relacje z tego co działo się na scenie oraz za kulisami. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technik multimedialnych publiczność wchodziła również w interakcję z dziennikarzami prowadzącymi audycję w studiu Radiowej Jedynki w Warszawie.

Podobnie jak w ubiegłym roku trasie koncertowej towarzyszyły audycje Radiowej Jedynki: „Lato z Radiem Extra” – interaktywny program z dużą dawką muzyki, prowadzony przez Marię Szabłowską, Zbigniewa Krajewskiego i Małgorzatę Kościelniak oraz „Lato z Radiem Pod Gwiazdami”, w którym Marcin Kusy muzycznie podsumowywał koncerty dnia. Oba programy cieszyły się bardzo dużą popularnością wśród słuchaczy.

Trasa koncertowa „Lata z Radiem” dobiegła końca, ale audycja, jak co roku, pozostanie na antenie Radiowej Jedynki do końca kalendarzowego lata (20 września). Do słuchania Pierwszy Program Polskiego Radia zaprasza od poniedziałku do soboty, w godz. 9.00-13.00 oraz dodatkowo w niedziele w paśmie 10.00-13.00.

Radiowa Jedynka poleca specjalną stronę internetową latozradiem.pl, poświęconą tegorocznej audycji i trasie koncertowej. Multimedialny serwis umożliwia zapoznanie się z „Latem z Radiem” 2015 od A do Z – internauci znajdą w nim m.in. wszystkie szczegóły dotyczące koncertów, artystów, audycji, zespołu redakcyjnego „Lata z Radiem”, konkursów i wiele innych ciekawostek. W wakacyjne soboty i niedziele, dzięki transmisji wideo na stronie, każdy będzie mógł zobaczyć występy gwiazd „Lata z Radiem”. Obszerne relacje z tych wydarzeń – w postaci galerii zdjęć i filmów – również zostaną zamieszczone w serwisie.

 

 

Zobacz więcej na temat: Lato z Radiem 2015