Polskie Radio

Offensywa de Luxe 2016 w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2016 15:11
Fisz Emade Tworzywo, Kortez i Marek Napiórkowski gwiazdami wieczoru.
Offensywa de Luxe 2016 w Trójce

Już po raz dziesiąty Piotr Stelmach i Anna Gacek zapraszają na specjalne wydanie audycji „Offensywa”. W piątek 29 stycznia w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej wystąpią: Fisze Emade Tworzywo, Kortez oraz Marek Napiórkowski – w premierowym repertuarze „Tribute to David Bowie”. Podczas koncertu w radiowej Trójce zostaną wręczone również „Szczoty”, czyli doroczne nagrody „Offensywy de Luxe”.

W trakcie jubileuszowej, 10. już edycji gali (początek o godz. 22.00), w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej wystąpi autorski projekt braci Waglewskich, czyli Fisz Emade Tworzywo. Autorzy jednej z najlepszych polskich płyt 2014 roku, czyli „Mamuta”, wielokrotnie gościli ze swoimi utworami (m.in. „Pył”, „Ślady”, „Zwiedzam świat”) na „Liście Przebojów Programu 3”.  

Na scenie pojawi się także Kortez, a właściwie Łukasz Federkiewicz – w ocenie większości dziennikarzy i mediów muzycznych najlepszy debiutant ubiegłego roku. Warto przypomnieć, że „ojcem chrzestnym” jego kariery jest Piotr Stelmach z Trójki, który pierwszy zaczął „grać” – wczesną wiosną 2015 r. – utwór „Zostań”.  Piosenka ta przez wiele tygodni zajmowała pierwsze miejsce na „Liście Przebojów”. Obecnie słuchacze Programu 3 mogą głosować na „Teraz już wiem” – kolejny singiel z bestsellerowej płyty Korteza pt. „Bumerang”.  

Sensacyjnie zapowiada się natomiast występ znakomitego gitarzysty jazzowego Marka Napiórkowskiego, który zaprezentuje w Trójce premierowo swój program „Tribute to David Bowie” – w hołdzie zmarłemu niedawno wybitnemu muzykowi i wokaliście.

Wszyscy uczestnicy „Offensywy de Luxe” otrzymają od Piotra Stelmacha i Anny Gacek prestiżowe nagrody – „Szczoty”. – Ale niewykluczone, że to nie wszyscy artyści, którzy tego wieczoru pojawią się na trójkowej scenie, bo „Offensywa De Luxe” to zawsze był koncert z niespodziankami – mówi Piotr Stelmach, współgospodarz wieczoru.

Transmisja koncertu na antenie Trójki w piątek 29 stycznia od godz. 22.05.