Polskie Radio

Nowi prowadzący i nowe audycje w Radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 13:20
Nie zabraknie też nowych prowadzących!
Nowi prowadzący i nowe audycje w Radiowej Jedynce

W lutym do zespołu publicystyki Radiowej Jedynki dołączyli Agnieszka Żurek i Samuel Pereira, natomiast w Sygnałach Dnia pojawi się m.in. wytrawny radiowiec Piotr Gociek. Na antenie Programu 1 Polskiego Radia zagoszczą nowe audycje. Wśród nich m.in. „Wszystko o Gospodarce”, „Damska Torebka”, „Eureka”, „Historia Prawdziwa”, „Przy Muzyce o Sporcie”, „Twarzą w Twarz”, „Ocaleni” i „Na Kresach”.
 
W Sygnałach Dnia (godz. 6.00- 9.00), od piątku 12 lutego, obok dotychczasowych prowadzących Zuzanny Dąbrowskiej, Krzysztofa Grzesiowskiego i Daniela Wydrycha pojawi się Piotr Gociek. Zmieni się też zegar poranka, rozmów Sygnałów Dnia od 15 lutego będzie można słuchać o godz. 7:15, 7:45 i 8:15. W programie pojawią się dwie rozmowy na tematy polityczne i jedna komentująca aktualne wydarzenia. Do Redakcji Publicystyki dołączyli wydawcy: Agnieszka Żurek i Samuel Pereira, który poprowadzi również rozmowę dnia w magazynie „W Samo Południe” emitowanym od poniedziałku do soboty po godz. 12.00.

W każdą sobotę, od 13 lutego po godz. 11.00, „Damska Torebka” – nowa audycja w Radiowej Jedynce – nie tylko dla kobiet i nie tylko o kobietach. Rodzina, dzieci, związki, kariera, pieniądze, pasje i znacznie więcej. Program poprowadzą aktorka Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Mira Jankowska – dziennikarka, twórczyni i Rektor Mistrzowskiej Akademii Miłości, Marta Januszewska – dziennikarka, prezenterka i lektorka filmowa oraz Agata Puścikowska – publicystka, dziennikarka, autorka książek.  

W sobotę 27 lutego, na antenie Radiowej Jedynki pojawi się audycja „Na Kresach”, która będzie powstawać we współpracy z dziennikarzami polskich mediów w Wilnie i we Lwowie. Dramatyczne i piękne historie naszych rodaków, mieszkających poza ojczyzną. Dotrzemy tam gdzie bije polskie serce, poznamy też tych rodaków, którzy kultywują pamięć o Kresach.

Od poniedziałku 29 lutego w Radiowej Jedynce kolejne zmiany. W dni powszednie w godz. 15.00-16.00 Janusz Weiss i Robert Lidke zapraszają na nową audycję ekonomiczną „Wszystko o Gospodarce”. Jeśli Ty nie zainteresujesz się ekonomią, ona zainteresuje się Tobą – czyli jak mówić o gospodarce językiem łatwym, przystępnym i zrozumiałym dla wszystkich. Codziennie usłyszymy to, co powinieneś wiedzieć o gospodarce, aby zyskać a nie stracić. Eksperci o różnej wrażliwości społecznej przystępnie przybliżą najważniejsze zagadnienia gospodarcze. Autorzy liczą na twórczy udział słuchaczy tak jak w dotychczasowym programie Pana Janusza Weissa „Wszystko co chcielibyście wiedzieć i nie boicie się zapytać”, której twórczą kontynuacją będzie pierwsze 15 minut pasma „Wszystko o Gospodarce”.

Reportaż w radiowej Jedynce, bardziej niż dotychczas skupi się na najważniejszych problemach społecznych. Dotrzemy do ludzi, którzy mogą być dla wszystkich wzorem ze względu na hart ducha, odwagę, zmaganie z przeciwnościami. Codziennie o godz. 16:00 warto zarezerwować sobie czas na spotkanie z najlepszym reportażem radiowym.

Od 27 lutego Profesor Andrzej Nowak wraz z Dorotą Truszczak w każdą sobotę o godz. 15:00 opowiedzą nam Historię Prawdziwą. Audycja będzie nie tylko okazją do analizy dziejów Polski i świata, ale także okazją do podróży w czasie.

Od 29 lutego dużo więcej sportu w weekendy. W każdą niedzielę w godz. 19.00-21.00 wraca na antenę cykliczna audycja „Przy Muzyce o Sporcie”, czyli komentarze, wyniki, transmisje najważniejszych wydarzeń sportowych, w tym meczów piłkarskiej ekstraklasy, a także relacje z przygotowań Polaków do Igrzysk Olimpijskich w Rio. Ponadto w odpowiedzi na liczne prośby słuchaczy emisja „Kroniki Sportowej” wróci na godz. 21.30. „Jedynka” transmitować będzie kwalifikacje olimpijskie polskich reprezentacji siatkarzy, piłkarzy i piłkarek ręcznych. Dodatkowe serwisy sportowe codziennie po godz. 23:00, a niedzielny poranny serwis sportowy, będzie teraz dłuższy aby podsumować wszystkie najważniejsze wydarzenia weekendu.   

Znane pasmo wieczorne „Jedynka Dzieciom” zostanie wydłużone do godziny. (19.00-20.00). Najmłodsi słuchacze oprócz tradycyjnych słuchowisk, lektur, konkursów i materiałów edukacyjnych, będą mogli także wysłuchać przygotowanych specjalnie dla nich wiadomości sportowych.

„Kulturalna Jedynka” od 29 lutego, codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 20.00-21.00. W ramach pasma relacje, reportaże, wywiady, omówienia i recenzje. W każdy czwartek magazyn filmowy.

A od poniedziałku do soboty w godz. 22.00-23.00 Radiowa Jedynka zaprasza na nowy magazyn popularno-naukowy pt. „Eureka”, a w nim m.in. o osiągnięciach polskiej nauki, odkryciach i wynalazkach, o medycynie, naukach ścisłych i humanistycznych.

Dzień zakończymy pasmem „Twarzą w twarz” (23:00-23:55), w którym poznamy wybitnych Polaków („Droga na szczyt”), odkryjemy nieznane historie związane ze znanymi ludźmi, nestorów polskiego życia kulturalnego, naukowego, artystycznego, społecznego spytamy o ich najważniejsze podpowiedzi na życie, nie zabraknie też dramatycznych historii osób wychodzących z kryzysu, z uzależnień, z chorób, z rozpaczy, ze śmierci cywilnej i moralnej do pełni życia („Ocaleni”).