X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Nowi prowadzący i nowe audycje w Radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 13:20
Nie zabraknie też nowych prowadzących!
Nowi prowadzący i nowe audycje w Radiowej Jedynce

W lutym do zespołu publicystyki Radiowej Jedynki dołączyli Agnieszka Żurek i Samuel Pereira, natomiast w Sygnałach Dnia pojawi się m.in. wytrawny radiowiec Piotr Gociek. Na antenie Programu 1 Polskiego Radia zagoszczą nowe audycje. Wśród nich m.in. „Wszystko o Gospodarce”, „Damska Torebka”, „Eureka”, „Historia Prawdziwa”, „Przy Muzyce o Sporcie”, „Twarzą w Twarz”, „Ocaleni” i „Na Kresach”.
 
W Sygnałach Dnia (godz. 6.00- 9.00), od piątku 12 lutego, obok dotychczasowych prowadzących Zuzanny Dąbrowskiej, Krzysztofa Grzesiowskiego i Daniela Wydrycha pojawi się Piotr Gociek. Zmieni się też zegar poranka, rozmów Sygnałów Dnia od 15 lutego będzie można słuchać o godz. 7:15, 7:45 i 8:15. W programie pojawią się dwie rozmowy na tematy polityczne i jedna komentująca aktualne wydarzenia. Do Redakcji Publicystyki dołączyli wydawcy: Agnieszka Żurek i Samuel Pereira, który poprowadzi również rozmowę dnia w magazynie „W Samo Południe” emitowanym od poniedziałku do soboty po godz. 12.00.

W każdą sobotę, od 13 lutego po godz. 11.00, „Damska Torebka” – nowa audycja w Radiowej Jedynce – nie tylko dla kobiet i nie tylko o kobietach. Rodzina, dzieci, związki, kariera, pieniądze, pasje i znacznie więcej. Program poprowadzą aktorka Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Mira Jankowska – dziennikarka, twórczyni i Rektor Mistrzowskiej Akademii Miłości, Marta Januszewska – dziennikarka, prezenterka i lektorka filmowa oraz Agata Puścikowska – publicystka, dziennikarka, autorka książek.  

W sobotę 27 lutego, na antenie Radiowej Jedynki pojawi się audycja „Na Kresach”, która będzie powstawać we współpracy z dziennikarzami polskich mediów w Wilnie i we Lwowie. Dramatyczne i piękne historie naszych rodaków, mieszkających poza ojczyzną. Dotrzemy tam gdzie bije polskie serce, poznamy też tych rodaków, którzy kultywują pamięć o Kresach.

Od poniedziałku 29 lutego w Radiowej Jedynce kolejne zmiany. W dni powszednie w godz. 15.00-16.00 Janusz Weiss i Robert Lidke zapraszają na nową audycję ekonomiczną „Wszystko o Gospodarce”. Jeśli Ty nie zainteresujesz się ekonomią, ona zainteresuje się Tobą – czyli jak mówić o gospodarce językiem łatwym, przystępnym i zrozumiałym dla wszystkich. Codziennie usłyszymy to, co powinieneś wiedzieć o gospodarce, aby zyskać a nie stracić. Eksperci o różnej wrażliwości społecznej przystępnie przybliżą najważniejsze zagadnienia gospodarcze. Autorzy liczą na twórczy udział słuchaczy tak jak w dotychczasowym programie Pana Janusza Weissa „Wszystko co chcielibyście wiedzieć i nie boicie się zapytać”, której twórczą kontynuacją będzie pierwsze 15 minut pasma „Wszystko o Gospodarce”.

Reportaż w radiowej Jedynce, bardziej niż dotychczas skupi się na najważniejszych problemach społecznych. Dotrzemy do ludzi, którzy mogą być dla wszystkich wzorem ze względu na hart ducha, odwagę, zmaganie z przeciwnościami. Codziennie o godz. 16:00 warto zarezerwować sobie czas na spotkanie z najlepszym reportażem radiowym.

Od 27 lutego Profesor Andrzej Nowak wraz z Dorotą Truszczak w każdą sobotę o godz. 15:00 opowiedzą nam Historię Prawdziwą. Audycja będzie nie tylko okazją do analizy dziejów Polski i świata, ale także okazją do podróży w czasie.

Od 29 lutego dużo więcej sportu w weekendy. W każdą niedzielę w godz. 19.00-21.00 wraca na antenę cykliczna audycja „Przy Muzyce o Sporcie”, czyli komentarze, wyniki, transmisje najważniejszych wydarzeń sportowych, w tym meczów piłkarskiej ekstraklasy, a także relacje z przygotowań Polaków do Igrzysk Olimpijskich w Rio. Ponadto w odpowiedzi na liczne prośby słuchaczy emisja „Kroniki Sportowej” wróci na godz. 21.30. „Jedynka” transmitować będzie kwalifikacje olimpijskie polskich reprezentacji siatkarzy, piłkarzy i piłkarek ręcznych. Dodatkowe serwisy sportowe codziennie po godz. 23:00, a niedzielny poranny serwis sportowy, będzie teraz dłuższy aby podsumować wszystkie najważniejsze wydarzenia weekendu.   

Znane pasmo wieczorne „Jedynka Dzieciom” zostanie wydłużone do godziny. (19.00-20.00). Najmłodsi słuchacze oprócz tradycyjnych słuchowisk, lektur, konkursów i materiałów edukacyjnych, będą mogli także wysłuchać przygotowanych specjalnie dla nich wiadomości sportowych.

„Kulturalna Jedynka” od 29 lutego, codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 20.00-21.00. W ramach pasma relacje, reportaże, wywiady, omówienia i recenzje. W każdy czwartek magazyn filmowy.

A od poniedziałku do soboty w godz. 22.00-23.00 Radiowa Jedynka zaprasza na nowy magazyn popularno-naukowy pt. „Eureka”, a w nim m.in. o osiągnięciach polskiej nauki, odkryciach i wynalazkach, o medycynie, naukach ścisłych i humanistycznych.

Dzień zakończymy pasmem „Twarzą w twarz” (23:00-23:55), w którym poznamy wybitnych Polaków („Droga na szczyt”), odkryjemy nieznane historie związane ze znanymi ludźmi, nestorów polskiego życia kulturalnego, naukowego, artystycznego, społecznego spytamy o ich najważniejsze podpowiedzi na życie, nie zabraknie też dramatycznych historii osób wychodzących z kryzysu, z uzależnień, z chorób, z rozpaczy, ze śmierci cywilnej i moralnej do pełni życia („Ocaleni”).

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak