Polskie Radio

XXII Konkurs Stypendialny im. Jacka Stwory

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 15:05
Termin nadsyłania prac upływa 7 października br.
XXII Konkurs Stypendialny im. Jacka Stwory

Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia zaprasza do udziału w XXII Konkursie Stypendialnym im. Jacka Stwory, kierowanym do młodych twórców, którzy nie ukończyli 35 lat. Termin nadsyłania prac upływa 7 października br.


Celem konkursu im. Jacka Stwory jest stworzenie warunków rozwoju młodym reportażystom radiowym, poszukującym nowych, oryginalnych środków wyrazu w dziedzinie dokumentu artystycznego, którzy nie ukończyli 35 lat. Polskie Radio zapewnia zdobywcy stypendium środki na realizację autorskiego projektu, a Studio Reportażu i Dokumentu nadzór artystyczny i pomoc organizacyjną. W konkursie stypendialnym mogą wziąć udział pracownicy i współpracownicy Polskiego Radia lub regionalnych rozgłośni publicznych, a także studenci szkół dziennikarskich, którzy mają już pewien dorobek w dziedzinie reportażu (co najmniej 3 zrealizowane i wyemitowane prace).  


Audycje konkursowe w 6 egzemplarzach na opisanych płytach CD z dołączoną odpowiednią kartą zgłoszeniową (w 6 egzemplarzach) należy wysyłać na adres Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia (ul. Myśliwiecka 3/5/7, 00-977 Warszawa), z dopiskiem: „Stwora”. Termin nadsyłania prac upływa 7 października (decyduje data stempla pocztowego).


Konkurs zostanie rozstrzygnięty podczas Ogólnopolskiego Seminarium Reportażui Dokumentu, które odbędzie się w dniach 14-16 listopada br. w Studiu im. Władysława Szpilmana (Al. Niepodległości 77/85) oraz w Studiu im. Agnieszki Osieckiej (ul. Myśliwiecka 3/5/7) w Warszawie.

15 listopada odbędzie się uroczysta Gala, podczas której nastąpi wręczenie nagród w Konkursie Stypendialnym im. Jacka Stwory, a także w konkursie Melchiory 2016.


Regulamin oraz kartę zgłoszeniową do konkursu im. Jacka Stwory można pobrać ze strony: reportaz.polskieradio.pl.

Zobacz więcej na temat: Studio Reportażu i Dokumentu
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak