Polskie Radio
Section05

Stulecie Polskiego Radia. Paweł Majcher: radio potrafi pochłonąć

Od stu lat Polskie Radio informuje, edukuje i bawi, towarzysząc kolejnym pokoleniom słuchaczy. Polskie Radio świętuje swój jubileusz w wyjątkowy sposób – w Muzeum Historii Polski w Warszawie odbyło się widowisko muzyczne, w którym dźwięki archiwalne spotkały się z żywą muzyką, tworząc opowieść o historii radia i sile wspólnej pamięci. - Ten koncert to historyczna chwila, ponieważ połączą się wszystkie anteny - mówił w Dwójce Redaktor Naczelny Paweł Majcher.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Majcher Polskie Radio Jakub Kukla jubileusz KULTURA

10 słuchowisk na stulecie Teatru Polskiego Radia. "Szukamy rozmaitych perełek"

Teatr Polskiego Radia - podobnie jak Polskie Radio - ma 100 lat. - Przygotowaliśmy dla naszych słuchaczy 10 archiwalnych słuchowisk, które będą takim przekrojem tego, co powstało w Polskim Radiu podczas jego stulecia - mówi w radiowej Jedynce Julia Mark, reżyserka w Teatrze PR. 
Zobacz więcej na temat:  Teatr Polskiego Radia 100 lat Polskiego Radia rocznica Janusz Kukuła Jeremi Przybora Zofia Posmysz Andrzej Mularczyk

В Варминьско-Мазурском воеводстве обнаружен объект, похожий на беспилотник

Около 15:00 полицейские получили сообщение о том, что оператор комбайна заметил в кукурузном поле в гмине Плосница объект, похожий на беспилотник.
Zobacz więcej na temat:  безопасность Вооруженные силы Польши

Komentarze z Polski: Warszawskie Forum Bezpieczeństwa oraz spotkanie z Bożeną Wróblewską, laureatką Konkursu Osobowość Roku Polonii Świata

Dziś w audycji: Warszawskie Forum Bezpieczeństwa w stolicy. Najważniejszym tematem Forum jest rosyjska agresja na Ukrainę i zagrożenia dla państw regionu, jedność wśród sojuszników i solidarność wobec walczących o wolność. Rozmawiamy na ten temat ze Zbigniewem Pisarskim, prezesem Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego, która jest organizatorem Forum. Działalność Polskiej Szkoły im. Św. Królowej Jadwigi w Tbilisi, której uczniowie przebywali pod koniec sierpnia z wizytą na polskim Wybrzeżu – rozmowa z Dorotą Parzymies z Fundacji „Multiocalenie”, współzałożycielką szkoły. Naszym gościem jest Bożena Wróblewska, laureatka Konkursu Osobowość Roku Polonii Świata 2025, inicjatorka życia polonijnego we Włoszech. Zapraszamy do słuchania!
Zobacz więcej na temat: 

Nizinkiewicz: to jest polityczny koniec Szymona Hołowni

Szymon Hołownia rezygnuje z funkcji szefa Polski 2050 i będzie zabiegał o stanowisko komisarza ONZ ds. uchodźców. - Jest jeszcze co prawda drugą osobą w państwie, ale jakiejś zasadniczej roli w polityce nie odegrał. To jest jego polityczny koniec - powiedział w radiowej Trójce Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej". Gościem audycji był także Agaton Koziński z dziennika "Polska".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Szymon Hołownia

"Obiekt przypominający drona" na polu kukurydzy. Komunikat policji

We wtorek przed godziną 15.00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie zostali powiadomieni o tym, że w gminie Płośnica (powiat działdowski) na polu kukurydzy operator kombajnu zauważył leżący wśród roślin obiekt przypominający drona - poinformowała w mediach społecznościowych KWP w Olsztynie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dron drony Olsztyn policja Warmia warmińsko-mazurskie wojna hybrydowa wojna 2025