Polskie Radio
Section05

Zwierzyniec i dzikie konie wschodniej Europy

Cel wszystkich spragnionych spokoju, dobrych filmów i muzyki. Jak dojechać? Która pora roku jest najpiękniejsza na Roztoczu. Dlaczego warto wziąć rower i wypożyczyć kajak? Skąd wzięły się tam koniki polskie? Goście: - Iwona Moksa, @podrozezksiazka.pl - Dagmara Molga, Dyrektorka Festiwalu Filmowego, producentka i dystrybutorka filmowa - Marcin Piotrowski, socjolog, animator kultury, dziennikarz, youtuber. Dyrektor wybranego do grona najlepszych festiwali Europy – Folkowiska - Adrianna Płucienik, pilot wycieczek i przewodnik po Roztoczu. Obecnie p.o. dyrektora Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Hucie Różanieckiej. Prowadzi profil Znowu Mnie Poniosło
Zobacz więcej na temat: 

Ciało w ruchu, serce w biegu Anna Dereszowska o Onkobiegu i pracy aktorki

Jak ruch wpływa na emocje, kondycję psychiczną i... warsztat aktorski? Anna Dereszowska opowiada o fizycznym wymiarze swojej pracy, a także o tym, dlaczego angażuje się w Onkobieg – wydarzenie, które łączy bieganie z solidarnością wobec osób chorych onkologicznie. W tej rozmowie poruszamy temat ciała jako narzędzia ekspresji, empatii i wsparcia. O bieganiu, które ma sens – nie tylko sportow
Zobacz więcej na temat: 

Czwórka na Big Book Festivalu - poczytajmy wszechpokoleniowo

Big Book Festival to festiwal czytelników, pisarzy, artystów, festiwal o książce i wokół książki. Jeden z najważniejszych w Europie. Już w niedzielę zapraszamy na naszą audycję specjalną "Czwórka na Big Book Festivalu", którą poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, a której gośćmi będą m.in. Julia, Agnieszka i Grzegorz Święchowie - świetnie Wam znani z Czwórkowej audycji "Ja w Twoim wieku". 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka KSIĄŻKA literatura Big Book Festival Big Book Cafe pokolenia

Kamil Wicik zaprasza na "Muzyczną Jedynkę"

Gościem audycji będzie Michał Chęć alias Michael Change, gitarzysta i kompozytor. Muzyk opowie o singlu "Ze sobą być", stworzonym i nagranym wespół z Włodzimierzem "Paprodziadem Dębowskim i Wiktorem "Wikukaraczą" Kwarciakiem. Na antenie pojawi się także Marcin Sitko, dziennikarz i wydawca, który będzie mówił o zbliżającym się specjalnym koncercie z okazji 40. rocznicy pierwszego występu Depeche Mode w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Kamil Wicik