X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Agnieszka Lewandowska: to były piękne dni

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 15:20
- W pierwszym dniu obrad okrągłego stołu urodziła się moja młodsza córka, która w związku z miejscem, gdzie te obrady się odbywały, otrzymała imię Magdalena - wspomina nasza słuchaczka Agnieszka Lewandowska. Pani Agnieszka nie ma wątpliwości, niezwykłej atmosfery wyborów 4 czerwca nie da się dziś odtworzyć.
Okrągły stół 1989 r. Nz: od lewej - Jacek Merkel , Mieczysław Gil , Tadeusz Mazowiecki , Lech Wałęsa , Władysław Frasyniuk
Okrągły stół 1989 r. N/z: od lewej - Jacek Merkel , Mieczysław Gil , Tadeusz Mazowiecki , Lech Wałęsa , Władysław FrasyniukFoto: PAP/Archiwum/Zbigniew Matuszewski

Wydarzenia z naszej najnowszej historii naturalnie niejako wplotły się w moje życie, tak jak i w życie innych przedstawicieli mojego pokolenia. Na jego części zawodowej zaważyło najbardziej ogłoszenie stanu wojennego, które spowodowało, że z dnia na dzień przestałam pracować-zatrudniona byłam wówczas w redakcji muzycznej Polskiego Radia. Byłam wtedy świeżo po studiach, miałam wiele pomysłów i planów i to wszystko nagle przestało być ważne, stało się nikomu niepotrzebne, a sprawą najistotniejszą było dotarcie do domu przed godziną milicyjną. W pierwszym dniu obrad okrągłego stołu urodziła się moja młodsza córka, która w związku z miejscem, gdzie te obrady się odbywały, otrzymała imię Magdalena. Następny krok milowy naszego państwowego bytowania to oczywiście wybory z 4 czerwca, którymi nasza rodzina żyła tak dalece intensywnie, iż młodsza córka -Maria, mająca wówczas dwa lata, znała na pamięć nazwiska wszystkich nowych ministrów pierwszego nie peerelowskiego rządu i umiała je przyporządkować do konkretnych resortów. Mimo wielu ciężkich przeżyć, z perspektywy 25 lat mogę stwierdzić - to były piękne dni, a ich atmosfera jest nie do powtórzenia.

Autor: Agnieszka Lewandowska

Odwiedź nasz profil na Facebooku poświęcony wyborom 4 czerwca 1989 roku >>>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak